Władca Pierścieni Tom 2. Dwie wieże

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Yes

Część druga słynnego cyklu Władca pierścieni, obecnie już powieści kultowej, czytanej przez ludzi wszystkich pokoleń. Przedstawia ona niesamowite przygody członków Bractwa Pierścienia po jego rozpadzie, a kończy się wraz z nastaniem Wielkiej Ciemności i wybuchem Wojny o Pierścień, która będzie tematem trzeciej i ostatniej części.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/pl/

hanterkaa | 2016-12-25
Przeczytana: 24 grudnia 2016

"Władca Pierścieni tom 2. Dwie Wieże" spotkał się u mnie z podobnym odbiorem co tom 1.To arcydzieło,które jest jedyne w swoim rodzaju.Nigdzie nie spotka się takiej wierności i oddania,jak u Sama Gamgee.Nie znajdzie się przyjaciół większych niż Merry i Pippin,ani przykładu prawości,honoru i męstwa jak u Aragorna.Nikt nie potrafi w tak piękny sposób pokazać,że osoby na pozór skrajnie różne,jak Legolas i Gimli,mogą stać się najbliższymi towarzyszami w wędrówce.W żadnym innym dziele żaden bohater nie przezwyciężył samego siebie tak jak Frodo.Tylko Gandalf jest mędrcem,który nie zważając na swoją pozycję,wyrusza,by służyć pomocą przyjaciołom;mędrcem,który z dobrego serca wyrusza ocalić świat.Nie da się wspaniałości"Władcy Pierścieni"opisać w kilku słowach.To po prostu trzeba przeczytać.Jest to świat pełen heroizmu,baśniowości i uczciwości.

Agata | 2012-05-10
Przeczytana: październik 2002

Książka piękna, wciągająca i nieporównywalna z niczym.
Wielki szacunek dla Tolkiena za wyobraźnię i stworzenie Śródziemia. Podziękowania za stworzenie dzieła gdzie dobro zwycięża zło, gdzie choc ponosi się ofiary i walka wydaje się bezsensowna, solidarnośc potrafi zdzialac cuda a nadzieja pozostaje.

Czym byłby świat bez Elfów, Hobbitów, Krasnoludów i Ludzi?

Kasiek m | 2015-07-11
Przeczytana: 05 lipca 2015

Kosz_z_Książkami | 2015-07-16

Kontynuujemy przygodę z jednym z najsławniejszych dzieł z gatunku fantasy - trylogią "Władca Pierścieni" J.R.R Tolkiena. Serdecznie zapraszamy do lektury recenzji drugiego tomu zatytułowanego "Dwie Wieże".

Drużyna Pierścienia zostaje rozbita. Po stracie Gandalfa oraz Boromira morale członków wyprawy spadają, jednak mimo utraty towarzyszy Frodo, z nieodłącznym Samem, kontynuują wyprawę ku Górze Przeznaczenia. Meriadok i Peregrin trafiają do niewoli, schwytani przez bezlitosnych orków, pędzących przez stepy Rohanu, nie wiedzą, że ich tropem wyruszyli pozostali członkowie Drużyny - elf Legolsa, krasnolud Gimli i człowiek Aragorn. Jednak czy uda im się uratować przyjaciół zanim Ci wpadną w łapy władcy Isengardu. Nie wszystko jednak pójdzie tak jak tego oczekiwali bohaterowie, a czytelnik wraz z nimi będzie mógł spotkać jeźdźców Rohanu, zapuścić się w głąb puszczy Fangorn, gdzie żyją Entowie oraz w wiele innych niezwykłych miejsc. Mówiąc krótko czeka nas jeszcze więcej przygód niż...

CoZaBadziewnyCzytacz | 2018-05-20
hanees | 2018-04-07