Enigma: Klucz do tajemnic 4/2014

Wydawnictwo: Amconex
Wkp

Wkp | 2014-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Przed nami kolejny numer zjawisk paranormalnych, niewyjaśnionych zdarzeń, debilizmów i traktowania czytelnika, jak idioty.

Zanim jednak przejdę do omawiania zawartości poszczególnych stron, zadam Wam pytanie: Jakim rodzajem „naukowca” jest spec od badań paranormalnych? Jakim? Taki, który mając logiczne i naukowe wytłumaczenie wszystkiego, co ma przed sobą, jest w stanie znaleźć głupie wyjaśnienie paranormalne, zupełnie plujące w twarz logice i stara się do tego przekonać innych ludzi. To taki „naukowiec”, który – gdy np. zwykły pijak wtargnie pod samochód i zginie, dotrze do rodziny, która owego człowieka nie znała ani trochę, wydobędzie od nich wiadomość – zgodną z prawdą zresztą – że nie widzieli nigdy by denat pił, po czym zada pytanie Jak więc się stało, że niepijący człowiek miał we krwi tyle promili, i osnuje wokół tego teorię spiskową, którą przedstawi, jako jedyną słuszną prawdę.

Tak, mam wrażenie, działają autorzy artykułów w Enigmie, którzy owszem, przedstawiają też i...

Reza | 2015-12-27
Hekate | 2015-09-08