Breaking Nova

Wydawnictwo: Forever
New Adult
angielski
HouseOfReaders

Nova Reed used to have dreams-of becoming a famous drummer, of marrying her true love. But all of that was taken away in an instant. Now she's getting by as best she can, though sometimes that means doing things the old Nova would never do. Things that are slowly eating away at her spirit. Every day blends into the next . . . until she meets Quinton Carter. His intense, honey brown eyes instantly draw her in, and he looks just about as broken as she feels inside.

Quinton once got a second chance at life-but he doesn't want it. The tattoos on his chest are a constant reminder of what he's done, what he's lost. He's sworn to never allow happiness into his life . . . but then beautiful, sweet Nova makes him smile. He knows he's too damaged to get close to her, yet she's the only one who can make him feel alive again. Quinton will have to decide: does he deserve to start over? Or should he pay for his past forever?

źródło opisu: http://www.foreverbooks.net/book/9781455582716

Ciężka.
Trudna.
Emocjonalna.
Dojrzała.

Ta książka jest bardzo dobra, bardzo.

Nova znalazła swojego chłopaka, który popełnił samobójstwo - od tamtego czasu jest wrakiem człowieka. Jej przyjaciółka Delilah (jeśli można nazwać ją przyjaciółką) wciąga ją w świat zapomnienia - alkoholu, narkotyków i imprez. Ale przeszłość do niej wraca, wspomnienia przytłaczają ją.

Ale dzięki takiej "imprezce" poznaje Quinton'a, gości,a który ma własne traumatyczne przeżycie - wypadek samochodowy, którego był sprawcą. Też znajduje ukojenie w używkach.

Nova i Quinton dobrze się rozumieją, ale Nova postanawia zostawić przeszłość za sobą. Gdy jej się to udaje, jest wolna. Ale Quinton tego nie robi, a ona postanawia mu pomóc.

Polecam

bookish | 2014-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

czytałam wcześniejsze pozycje tej autorki, ale ta jest poza skalą. cóż sama nie wiem jak powinnam się odnieść do tego co przed chwilą przeczytałam, bo jeszcze się nie spotkałam, aby dwoje bohaterów tak bardzo zmagało się ze swoją przeszłością. Nova, 19-letnia dziewczyna, która w wieku 12-stu lat widziała śmierć ojca, zmaga się ze śmiercią kolejny raz, kiedy znajduje swojego chłopaka, który popełnił samobójstwo, a jej jedynym wyjściem ucieczki jest samookaleczenie, alkohol i narkotyki. co nie zmienia faktu, że jest bardzo świadoma tego co robi, oraz w kwestii wyrażania swojego bólu za pomocą słów i uwalnianiu swojego bólu. Quinton, 19-letni chłopak, który zabija dwójkę najważniejszych dla siebie osób w wypadku samochodowym, dziewczynę i kuzynkę. z chłopaka posiadającego aspiracje i palny na przyszłość zmienia się w narkomana, uzależnia się jeszcze bardziej, kiedy opuszcza go Nova. obwinia się o wypadek, śmierć matki, tego jak traktuje go ojciec i odejście Novy. ich znajomość na...

lulamae | 2015-05-04
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Dwoje obcych ludzi, ale nawet w momencie kiedy jeszcze się nie poznali łączą ich doświadczenia. Naznaczeni tragiczną i niespodziewaną śmiercią bliskich im osób. Śmierć, która pogrążyła te dwie młode, piękne dusze w obezwładniającym smutku, poczuciu winy i zagubieniu.
Ponad rok po wydarzeniach, które zmieniły ich życia spotykają się przez przypadek podczas wakacji - Nova i Quinton.

Jak poradzić sobie z bólem i poczuciem winy? Sposobów może być wiele - jednym z nich alkohol, narkotyki, zamroczenie. Bo co zrobić kiedy jedyne czego pragniesz to albo cofnąć czas i zmienić bieg wydarzeń, albo zapomnieć - nie czuć nic, nie widzieć nic, tylko wegetować.

Czytając tą książkę weszłam w świat lżejszych i cięższych uzależnień, w świat bólu, straty i poczucia winy. Kruchego uczucia, które zakiełkowało pomiędzy walką z samym sobą. Chciałoby się napisać, że młodzieńczej radości, niewinności i beztroski - jednak tego tutaj nie ma, bo zostało starte przez śmierć.

Książka do mnie trafiła,...

Edyta | 2015-05-01
Przeczytana: 01 maja 2015

Nie miałabym sumienia dając nie wszystkie gwiazdki za tą książkę . Po prostu NIESAMOWITA!!! Tyle w niej smutku, cierpienia, walki z własnym sumieniem. Główni bohaterowie są tak złamani,zmęczeni życiem,nie mogą odnaleźć jego sensu. Chociaż Nova się stara zrozumieć postępowanie swojego byłego chłopaka, który się powiesił, natomiast Quinton podążą świadomą ścieżka autodestrukcji, która wg niego jest mu przeznaczona, tak ma być bo on na to zasłużył. Końcówka książki skończyła się tak jak przypuszczałam. Bez "i żyli długo i szczęśliwie". Nova staje przed trudnym zadaniem w drugiej części

POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

qwe23 | 2014-08-31
Na półkach: Przeczytane, New Adult
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Czy jesteśmy w stanie poradzić sobie z bólem? Fizycznym, psychicznym i duchowym?
Książka jest świetna, w naprawdę mocny sposób opisuje dążenie do zatracenia się, wyłączenia bólu, który powstał na wskutek osobistych tragedii bohaterów. Nova i Quinton wpadają w studnię bez dna i wraz z osobami którymi się otaczają krążą w spirali alkoholu i narkotyków.
Któremu z nich uda się przezwyciężyć ból i podać pomocną dłoń?
Zachęcam każdego do przeczytania!

tylkojego095 | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

Mocna książka!
Poruszane są jedne z najcięższych tematów jak: uzależnienie, śmierć i po co jesteśmy na świecie.
Mimo wszystko historia bardzo wciąga i zdecydowanie polecam przeczytanie tej książki ;D
ale tylko osobą, które są gotowe zmierzyć się z tak trudną tematyka;)

sibas | 2018-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Jak to możliwe, żeby ból wywołany stratą tak wpłynął na życie?
Czy jest możliwość aby się podnieść i pójść dalej?
Jak zrozumieć i pomóc osobie która cierpi?

Wspaniała książka o bólu wewnętrznym, rozterkach, myślach.
Dwoje ludzi którzy tyle przeszli, więc łączy ich ból. Czy to połączenie jest trwałe, silne i nietoksyczne?
Polecam każdej osobie która chce być "w skórze" bohatera który cierpi.

Biorę się za kolejny tom :)

Karolina | 2019-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2019

Muszę przyznać że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka. Mimo wielu emocjonujacych chwil i dużej ilości bólu oraz cierpienia pokazała również siłę wybaczenie która tak zadko jest spotykana w dzisiejszych czasach.

k_a_s_i_a | 2014-09-24
Przeczytana: 24 września 2014

Świetna książka mówiąca o próbach pogodzenia się ze śmiercią najbliższych... Pełna smutku, bólu i cierpienia oraz poszukiwaniu drogi do szczęścia. Jednak jak się okazuje nie każdy znajduje tę drogę.

Agnieszka | 2015-05-21

Niebanalna historia, wciągające losy bohaterów, gwarantowane emocje i niedosyt po zakończeniu lektury