Męskie gry

Okładka książki Męskie gry Aleksandra Marinina
Okładka książki Męskie gry
Aleksandra Marinina Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 17) kryminał, sensacja, thriller
Anastazja Kamieńska (tom 17)
Мужские игры
W.A.B.
2004-02-01
2004-02-01
1997-01-01
Elżbieta Rawska
Aleksandra Marinina

Może to i byłaby ciekawa historia, gdyby autorka jej tak nie przegadała. Nawet jeśli czytelnik zainteresowany jest rozwiązaniem zagadki, to w trakcie lektury ciekawość ustępuje miejsca znużeniu. Historia i wątek sam w sobie interesujący – Rosja lat 90 to naprawdę kolorowy ptak.
Na pewno sięgnę po inną książkę tej autorki, podobno ta jest wyjątkowo niezbyt udana w przeciwieństwie do innych

Rzeczywiście, ponury kryminał, taki.... męski.

Rzeczywiście, ponury kryminał, taki.... męski.

Niezmiennie uwielbiam czytać książki Aleksandry Marininy a bohaterka cyklu Nastia Kamieńska jest moją ulubienicą. Tym razem nieświadomie bierze udział w męskich rozgrywkach. Czy jak zawsze poradzi sobie jak ryba w wodzie? Czy może zwątpi w swoje umiejętności? Z planu gry znika wcześniejszy przełożony Nastii Pączek a na placu pojawia się Panisko. Kto to jest? Skąd się wziął? Czy sprawdzi się w kryminalistyce? I jaką rolę w tej całej szopce ma do odegrania Kamieńska? Sprawdźcie sami.

Ciężko było przebrnąć przez pierwsze sto stron, ale potem jakoś poszło i udało się doczytać do końca. Akcja nie porywa, ale mimo wszystko byłam ciekawa jak wszystko się zakończy.

Świetna! Jak wszystkie książki Marininy, poza - chyba ostatnią książką, w której Anastazja ma - zdaniem Marininy - już swoje lata, i... nie jest sobą. W znaczeniu: nie zachowuje się jak Kamieńska, którą znamy. No, ale nie wybiegajmy w przyszłość, bo oto tutaj, mamy najbardziej rasowy kryminał ze wszystkich rasowych kryminałów : ) Świetnie się czyta, Czytelnik przywiązuje się do postaci, lubi je i chce więcej. Czytać! Koniecznie czytać Marininę!

Świetna pozycja z Kamieńską, moim zdaniem jedna z lepszych. Jak macie 1 przeczytać to przeczytajcie tą!

Znalazłem karton z książkami w piwnicy, a tam kolejne książki które przeczytałem. Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Całkiem poważny kryminał. Przygnębiający. Wiadomo, ze to nie jest prawdziwa historia, ale jedynie fantazja autorki. Mimo wszystko opowieść jest całkiem poważna i bardzo depresyjna. I to nie dlatego, ze zwłok jest wyjątkowo dużo , ale przede wszystkim dlatego, że to historia pokazująca pewne schematy.
Mężczyźni grają w swoje gry, zaślepieni w tych grach, a życie innych ludzi całkiem traci na znaczeniu. Liczy się tylko wygrana.
Poznajemy 3 kobiety -każdą inną, ale każda z nich jest w niebezpieczeństwie, którego źródłem są tylko i wyłącznie męskie gry.
Czy inteligencja pomaga przeżyć? Czy kobiety są głupie i łatwowierne? Cy mężczyźni grający w swoje gry przestają postrzegać kobiety jako żywe istoty?

Mężczyźni grają w swoje gry, zaślepieni w tych grach, a życie innych...

"Męskie gry" to moje drugie spotkanie z rosyjską pisarką Aleksandrą Maryniną.
Wiktor Aleksiejewicz Gordiejew ustępuje ze swojego stanowiska i na jego miejsce przychodzi znienawidzony od samego początku nowy szef. Anastazja Kamieńska zajmuje się seryjnym mordercą, który zabił już sześć osób. Nie wszystko układa się tak, jak powinno. Podejrzewana jest impulsywna i szukająca miłości koszykarka Anna, która nawiązuje bliższy kontakt z zawodowym zabójcą.
Książka bardo ciekawa, ale czyta się ją dosyć ciężko. Dla polskiego czytelnika nie do końca zrozumiałe są rosyjskie realia, które wiernie przedstawia autorka. Książka opowiada o bardzo nieczystych grach na szczytach władzy, o zastraszaniu, szantażach i wszechobecnej korupcji.
Polski czytelnik ma jeszcze jeden kłopot z językiem rosyjskim: zastanawia się, czy Aleksander Iwanowicz i Sasza Borkowski to ta sama osoba.
Książka warta przeczytania chociażby dlatego, aby odkryć, że to co się dzieje u nas, to pestka w porównaniu z tym, co jest u naszych sąsiadów.

"Męskie gry" to moje drugie spotkanie z rosyjską pisarką Aleksandrą Maryniną.

Kolejna dobra opowieść z serii o Anastazji Kamieńskiej i... tyle. Nie wyróżnia się niczym pozytywnym, ani negatywnym. Brakuje mi w tej historii świeżości. Choć wprowadza się z każdym śledztwem nowe postacie to dalej czuć, że coś się "zaczytało". Co prawda są zmiany chociażby w postaci nowego szefa sekcji, ale to wciąż mało. Z pozytywów widzę idealnie dopasowany tytuł książki i postać płatnego mordercy. Reszta jest na swoim poziomie. Ciekawa fabuła i przeplatające się wątki łączące pod koniec wszystko i wszystkich. Zakończenie może trochę zaskoczyć. Tak więc czekam na kolejny przetłumaczony tom z nadzieją, że wpadnie trochę świeżości do serii.

Na Pietrówce zachodzą wielkie zmiany. Zasłużony szef Gordijew przechodzi wyżej, co oznacza nowego szefa i zmiany. Nie wszystkim się to podoba. Ale to nie jedyny problem. W Moskwie grasuje seryjny dusiciel. Czy mimo zmian Nastia odnajdzie sprawcę?

Marinina jest jedną z tych autorek, które potrafią wymyślić nieprzeciętne historie w przeciętnym świecie.

• Kryminały
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Literatura rosyjska

Dodaj cytat z książki Męskie gry