Miasto w dobie neoliberalnego urbanizmu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
miasto, neoliberalizm, geografia
Michał

Niniejsza publikacja jest próbą spojrzenia z wielu perspektyw na rozwój współczesnego miasta doby neoliberalizmu. Autorzy, reprezentujący różne dyscypliny naukowe (architekci,urbaniści, geografowie, socjologowie, historycy sztuki), podejmują kwestię miasta neoliberalnego, skupiając swoją uwagę nie tylko na aspektach funkcjonalno-przestrzennychi gospodarczo-społecznych jego rozwoju, ale także na kierunkach prowadzonej przez nie polityki miejskiej i jej konsekwencjach dla miasta i jego użytkowników.
Dzięki szerokiemu spektrum zagadnień na temat rozwoju miasta neoliberalnego, niniejsza publikacja przyczyni się zapewne do pogłębienia i wzmocnienia dyskursu na temat konsekwencji, jakie niesie dominacja reguł wolnorynkowych w kształtowaniu przestrzeni współczesnego miasta i wskaże na konieczność pamięci o innych niż tylko ekonomiczna sferach funkcjonowania miasta, a nade wszystko – o jego codziennych użytkownikach.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, 2012

źródło okładki: kiw.ug.edu.pl