Poznaj Słowian

Wydawnictwo: Triglav
7 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
albumy
Elaine

Album Poznaj Słowian autorstwa Igora D. Górewicza to pierwsze wydanie, które w przystępny sposób prezentuje kulturę dawnych Słowian w oparciu o prace odtwórców historycznych. Książka posiada nowatorską szatę graficzną na którą składa się wybór ponad 200 zdjęć wykonanych podczas wielu sesji zdjęciowych w skansenach na Wolinie, Torgelov, plenerach oraz w studiu. Kilkudziesięciu najwyższego poziomu odtwórców historycznych i rzemieślników z całej Polski, a także Niemiec i Białorusi zaprezentowało wytwory będące kopiami zabytków archeologicznych oraz przekrój przez różne dziedziny życia od pożywienia, mieszkania, grodów, higienę przez dzieci, handel najważniejsze rzemiosła, wojskowość po święta i zwyczaje pogrzebowe. Wydanie albumu wsparł Marszałek województwa zachodniopomorskiego. Patronat medialny objęła TVP Historia oraz Fundacja Biellik.

źródło opisu: Triglav, 2014

źródło okładki: http://www.triglav.com.pl

Cała opinia do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/12/176-poznaj-sowian-igor-d-gorewicz.html
Ostatnio modne stają się albumy poświęcone Słowianom. Publikacje mnożą się jak grzyby po deszczu - z jednej strony to dobrze, bo w końcu mamy w czym wybierać, a i przy okazji poznajemy naszą rodzimą historię. Z drugiej jednak strony trzeba mocno uważać, bo trafimy na uroczego potworka, który swą "mroczną turbolechickością" powali na kolana i wprowadzi nas w takie maliny, że tylko straż pożarna wytnie nam drogę... Jak sprawa ma się z "Poznaj Słowian" Igora D. Górewicza...? Cóóóóóóóóż...
[...]

totemwikinga | 2016-01-26