Dwie wieże

Wydawnictwo: Muza
Ivomir

Białowłosa Żmija | 2015-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Trochę mniej ciekawa od swojej poprzedniczki, pierwszej części, jednak nadal rewelacyjna. Bardziej podobała mi się księga trzecia od czwartej. Cieszy mnie to, że film nie jest dokładnie taki jak książka, generalnie czytając to, czuję się tak, jakbym w ogóle nie widziała nigdy filmu. Momentami zabawna, np. gdy opisane są niektóre zachowania Smeagola, lub pokrzepiająca, jak bitwa pod Helmowym Jarem. Smuci fakt, że jeszcze jedna książka została mi do zakończenia tej wspaniałej, czytelniczej podróży, choć do Tolkiena na 100% wrócę, nie tylko w innych książkach, ale także czytając po raz kolejny tę. :3

| 2016-05-17
Przeczytana: 15 października 2015

...Tom drugi rozpoczyna się od śmierci jednego z uczestników wyprawy. Na kolejnych kartach, zapisana jest dalsza część wędrówki, której szczegółów nie ma sensu zdradzać. Opis poszczególnych miejsc przez J.R.R. Tolkiena jest wyjątkowo wnikliwy, bardzo piękny i… czasami nieco nużący. Przynajmniej tak było w moim przypadku.
Tak, więc, podążamy dalej, ku swojemu przeznaczeniu, śladami bohaterów, w kierunku mosiężnych Czarnych Wrót Mordoru, budzących respekt i grozę jednocześnie.
Rozpoczyna się również wojna o Pierścień.

Szereg emocji wzbudziła we mnie postać Golluma. Nie wiem jak wy, ale w przeciwieństwie do Froda, ja zamordowałbym go gołymi rękami przy pierwszej nadążającej się okazji.

Drugi tom kończy się w strasznych okolicznościach u stóp potwornej strażniczki. To zdecydowanie jeden z najlepszych i najstraszniejszych momentów w całej historii…

Wybitna - 9/10

Konpos | 2015-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2015

O takiej książce bardzo ciężko jest napisać cokolwiek. Klasyka gatunku, a właściwie jedna z pierwszych książek z kategorii fantastyki. Jeśli ktoś nie czytał to bardzo polecam, ale najpierw oczywiście lektura obowiązkowa "Hobbit, czyli tam i z powrotem" oraz "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia", bo bez tego ani rusz.

Gosia | 2014-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Idą i idą dalej... ale za to jak :D.

Michał Omelaniuk | 2014-08-09

Co tu dużo pisać... Moja miłość!

Moridin | 2014-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Książka fajna jak tom pierwszy

| 2015-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Dwie Wieże - pamiętając wersję Petera Jackson'a, byłem trochę rozczarowany czytając rozdział "Helmowy Jar", jednak nie brakło mi przez to zapału do czytania i radości z tego wynikającej. Ta część trzyma poziom i niesamowity klimat tak samo jak swoja poprzedniczka. Znalazłem tu też dużo różnych niuansów, które mnie zadziwiły i których zabrakło w filmie, na przykład to, że Sam również wsunął pierścień na palec w akcie desperacji, kiedy tkwił między swoimi rozterkami!

Genialne!

Rohnin1997 | 2015-07-29

Tak jak "Drużyna pierścienia", tak również ta książka ma niewiele wspólnego z filmem, a najlepszym przykładem jest atak Szeloby, który w filmie ma miejsce dopiero w połowie III części.

Vanaya | 2014-09-13

Co tu dużo mówić? Piękna książka, wspaniała historia,aż chce się do niej wracać ;3

MolicaKsiążkowa | 2014-07-25

Komentarz zbędny