39 schodów

Tłumaczenie: Marceli Szpak
Wydawnictwo: Code Red Tomasz Stachewicz
39 steps
Triss Velvel

"39 schodów" to klasyczna powieść sensacyjna Johna Buchana, sfilmowana przez Alfreda Hitchcocka jako "39 kroków", w nowym tłumaczeniu Marcelego Szpaka, opatrzona posłowiem Wojciecha Orlińskiego. Znudzenie Richarda Hannaya londyńską socjetą ma się ku końcowi gdy gdy wplątuje się on w sieć spisków, intryg szpiegowskich i morderstw u progu pierwszej wojny światowej. Gdy w jego mieszkaniu...

Znudzenie Richarda Hannaya londyńską socjetą ma się ku końcowi gdy gdy wplątuje się on w sieć spisków, intryg szpiegowskich i morderstw u progu pierwszej wojny światowej. Gdy w jego mieszkaniu zamordowany zostaje sąsiad, Richard, podejrzewany o morderstwo, ucieka ścigany przez policję i szpiegów do swej rodzinnej Szkocji, by sam rozwikłać zagadkę.

źródło opisu: http://bookrage.org

źródło okładki: http://bookrage.org

Beremis | 2014-06-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBooki
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Co do nowelki mam mieszane uczucia. Ogólnie jest to przeciętna pozycja, jakich tysiące. Film sensacyjny klasy B ma podobną fabułę i tak samo niesamowite wątki, bohaterów idealnych na każdą sytuację. Główny bohater nie jest przekonujący, dla mnie jako czytelnika, za to w książce każdego do wszystkiego przekonuje. Dość banalnie to wypada. Książka nabiera trochę na plusie jak weźmie się pod uwagę czas wydania (1915), zbiegający się z akcją w książce (przed wybuchem I Wojny Światowej), do tego zapoznamy się choć pobieżnie z biografią autora i niektóre wątki książki nabierają dodatkowego smaku.

Plus dla bookrage.org za wydanie takiej pozycji, zawsze to ciekawostka w kolekcji ;-)

Jasna | 2017-12-13
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 18 września 2017

Gdy w mieszkaniu Richarda Hannaya zostaje zamordowany jego sąsiad, on sam ucieka do Szkocji i próbuje rozwiązać tą makabryczną zagadkę.
Cóż, niepozorna ta książeczka i niepozorna treść. Przeczytałam, ale mało z jej treści zostało w mojej głowie.

mimbla5 | 2017-07-14
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Całkiem przyjemne czytadło. Wielka Brytania w przeddzień wybuchu wojny. Przypadkowy bohater wplątany w rozgrywkę wywiadów. Ścigany zmienia się w tropiciela. Good guys ogrywają bad guys. Kurtyna. A, przepraszam, przed kurtyną, a może tuż po niej, doskonałe posłowie Wojciecha Orlińskiego. Plus świetne tłumaczenie Marcelego Szpaka.

Karol Łoziński | 2014-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2014

Książka pomimo oklepanego dość scenariusza i pewnej przewidywalności moim zdaniem była dość ciekawa. Jej chyba jedną z większych zalet jest to, że jest krótka. Bynajmniej, nie jest to obelga. Ta książka jest idealnie długa, tak, że czyta się ją płynnie, przyjemnie i kończy w odpowiednim momencie bez przeciągania. Ogólnie - polecam.

suari | 2018-02-14
Na półkach: 2018, Przeczytane