Literatura w lagrze Lager w literaturze

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi
historyczna

Problemy najistotniejsze dla Arkadiusza Morawca to problemy stricte literaturoznawcze: formy opisu doswiadczenia, problem konwencji literackiej oraz języka i jego kwestionowanych możliwosci (aniewyrażalnosća lagrowego doswiadczenia). Wybór centralnej kategorii problemowej bezposredniego doswiadczenia i historycznoliteracki układ pracy wyraziscie porzadkuja omawiany materiał, swiadcza o rygorze intelektualnym, któremu podporzadkowany jest dyskurs naukowy, a przede wszystkim prowadza do bardzo ciekawych wniosków, dotyczacych ewolucji tematu lagrowego w literaturze. Chronologiczna segmentacja materiału doskonale eksponuje różnice pokoleniowe, inny stosunek do przeszłosci i zwiazana z tym zmianę literackich konwencji. Uswiadamia także, że Holokaust jako problem zarysował się stosunkowo póĽno i azagarnała literaturę lagrowa.z recenzji prof. dr hab. Seweryny Wysłouch&

marm | 2011-03-05
Na półkach