Kolejny świat równoległy nie okazuje się takim, o jakim marzyły Azi i Lexi. Dwie dziewczyny, które pojawiają się na Wyspie Cieni z informacjami, jak powstrzymać plany mściwego Odyna, muszą najpierw zaskarbić sobie zaufanie mieszkańców Zamku. Niestety, nie wszystko idzie po ich myśli. Okazuje się, że więź przyjaźni pomiędzy Strażnikami Ziemi została zerwana, potęga miłości między Bratnimi Duszami nie istnieje, a chłopcy z Pustyni zapomnieli o sile braterstwa. Na domiar złego została uaktywniona moc Nanny i Baldura:
– Myślisz, że wydarzy się coś złego? – zapytała z niepokojem w głosie.
Chłopak spoważniał. Przytulił mocniej dziewczynę i odpowiedział:
– O Azi i Michaela upomną się najciemniejsze siły Podziemia. – Spojrzeli na siebie. – Walka będzie się toczyła o ich Dusze – powtarzał to, co mówił im Samuel. – Wszyscy staniemy na pograniczu dwóch światów: życia i śmierci.

Zapowiedź filmowa:

źródło opisu: www.bractwodusz.com