Bractwo Dusz, Księga 5

W tej części głównymi bohaterkami stają się Azi i Lexi, które pojawiają się w tym wymiarze i musza znaleźć Strażników Ziemi. Jednak zadanie maja utrudnione gdyż nie pamiętają wszystkiego. Z czasem krok po kroku coś sobie przypominają. Proszą o pomoc Alexandra i Emanuela. Gdy chłopcy zaprowadzają dziewczyny do zamku Strażników, główne bohaterki nie mogą uwierzyć w to co widzą.

A mianowicie wszystko jest nie tak! Marck jest zbuntowany i nie jest z Grace. Wielkim Mistrzem jest Michael, który jako jedyny wydaje się być sympatyczny. Max nie jest z Rose. Chłopcy, którzy byli przyjaciółmi już nimi nie są. Maya okazuje się być wredna i złośliwa. Natomiast Alexander i Emanuel nie chcą rozmawiać o swoim bracie Samuelu. Dziewczyny są przerażone i nie maja pojęcia jak to wszystko odkręcić. Z czasem Lexi sobie dużo rzeczy przypomina a Azi nie chce podążać za głosem serca. Jednak Michael nie daje za wygrana.

Główne bohaterki pojawiają się nie bez powodu. Mają one za zadanie ochronić Nanne i Buldura czyli dusze bogów. Jednak jak się okazuje Michael ma jedna duszę a drugą Azi. Dziewczyny chcą również odnowić więź przyjaźni miedzy chłopcami, jednak część z nich muszą jeszcze znaleźć. A wszystko po to by móc stanąć do walki tylko jeszcze nie wiedzą z kim maja się zmierzyć.

Ta cześć jest bodajże najkrótsza, ale i zarazem jak dla mnie, najbardziej pogmatwana. Jakoś ciężko mi było się w tym wszystkim odnaleźć. Już nie ma tych par co byli wcześniej. Nagle okazuje się, że dwie bratnie dusze już nic do siebie nie czują. Trudno mi było przebrnąć przez tą część. Mam nadzieje, że to jednorazowy kryzys. Oby kolejne części były już tylko lepsze.

Bractwo Dusz. Księga 4.

Tym razem nasi bohaterowie przenoszą się do innego wymiaru. Znów zaczynają wszystko od początku, lecz nie pamiętają tego, co się zdarzyło w poprzednim życiu. W dalszym ciągu starają się pokonać Stevena. Jednak tym razem Grace poznaje Marca jeszcze przed poznaniem Davida i się s nim zakochuje. Jej przyjaciel Chris opowiada jej od Bratnich Duszach, o Bliźniaczych Duszach i o Strażnikach. Na początku młoda dziewczyna nie może w to wszystko uwierzyć. Jednak te informacje potwierdza nie tylko Marck, ojciec Chrisa oraz rodzice Grace.

Gdy dziewczyna już oswoiła się z myślą, kim jest, razem z Marckiem i Strażnikami starają się zniszczyć dusze Odyna. Aby to było możliwe pierwsza opcja jest taka, aby Grace nigdy nie spotkała Davida. A przez to, że zakochana jest w Marcku jej dusza Gai jest już nieaktywna. Jednak nastolatka ma przerażającą wizję a dokładnie to, co się działo w pierwszej księdze przy próbie zniszczenia duszy Odyna. Bez Marcka została podjęta decyzja, że Grace jednak pozna Davida i jego przyjaciół. W ten o to sposób zaczynają udawać że młoda dziewczyna nie zna Marcka i niby jest z Dawidem. A wszystko na pokaz przed Stevenem.

Ta część jest mega, naprawdę! Na początku czytając, że to wszystko zaczyna się od nowa pomyślałam sobie, no nie będzie znów to samo tylko pewnie widziane oczami kogoś innego. Jakże się ucieszyłam, że tak się nie stało jak przypuszczałam. Niby powtórka, ale jakże odmieniona. Wszyscy łącza się w pary. Nawet ci l, którzy uważają, że nie maja szans na miłość. Walka ze Stevenem a zarazem z Odynem wydaje się być pewniejsza i bardziej przemyślana, co nie oznacza, że wszystko idzie po myśli Strażników i członków Bractwa Dusz. W momencie, gdy wszyscy odnajdują swoje szczęście, coś zaczyna się dziać. Zakończenie jest fenomenalne! Kompletnie się nie spodziewałam. Ale by wam zbyt dużo nie powiedzieć to zachęcam was abyście sami przeczytali tą książkę!

Bractwo Dusz. Księga 4.

Na półkach: , , , , , ,