Misyjne wspomnienia

Okładka książki Misyjne wspomnienia Marek Górnicki
Okładka książki Misyjne wspomnienia
Marek Górnicki Wydawnictwo: Wydawnictwo Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie reportaż
reportaż
Wydawnictwo Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie
2013-01-01
2013-01-01
policja polska kosowo kosovo police special unit misja zagraniczna żołnierze wspomnienia policjant wojna

"Misyjne wspomnienia" to zbiór wielu historii i anegdot, które dotyczą udziału polskich policjantów w misjach zagranicznych. Marek Górnicki, typowym dla pamiętnikarskiego stylem, opisuje swoją służbę w takich krajach jak Kosowo, Irak, Chorwacja czy też Bośnia i Hercegowina. Większość zapisów to próba odzwierciedlenia klimatu misji, zarówno pod względem krajobrazów, mentalności danych narodowości, jak również trudów życia codziennego misjonarzy. No właśnie - próba, a na dodatek niezbyt udana...
Osobiście uważam tę książkę za mało interesującą, ze względu na monotonną treść i brak przedstawienia sensu pełnienia misji w poszczególnych krajach. Autor pisze o służbie w tak nudny sposób, że ani przez chwilę nie wczułem się w rolę "misjonarza". Co więcej, nawet opisy pięknej przyrody nie potrafiły przenieść mnie w te miejsca - czego efektem było nieustające pragnienie dobrnięcia do końca i odłożenia tej książki na półkę przeczytanych pozycji.

Podsumowując, "Misyjne wspomnienia" to całkowite rozczarowanie, co jest wielką szkodą, ponieważ problematyka policyjnych misji zagranicznych jest niezmiernie interesująca i bardzo rozbudowana, zwłaszcza jeśli chodzi o obecną sytuację w krajach byłej Jugosławii. Być może policjanci, którzy zamierzają zostać "misjonarzem" lub którzy już odbyli misję, odbiorą tę książkę bardziej przychylnie.
Wszystkim innym - nie polecam.

• Reportaż
  • Biografie/ Autobiografie/ Pamiętniki
  • Wojna / Bezpieczeństwo
  • POLICJA - napisane przez funkcjonariuszy
  • 2017

Dodaj cytat z książki Misyjne wspomnienia