Gabriel García Márquez. Życie

Tłumaczenie: Urszula Smerecka
Wydawnictwo: Świat Książki
Gabriel García Márquez. A Life
Marquez, życie, biografia

Z zapartym tchem czyta się opowieść o życiu jednego z największych pisarzy naszych czasów. Martin stworzył wspaniałą sagę o rodzinie Marquezów, rozpoczynającą się w Kolumbii na początku XX wieku. Na tle historii, sztuki i polityki Ameryki Łacińskiej opowiada o samym nobliście i twórcy realizmu magicznego, kontrowersyjnej osobowości, „człowieku postępowej lewicy i obrońcy słusznych spraw”. Na...

Na potrzeby książki przeprowadził ponad 300 wywiadów, m.in. z Fidelem Castro, przyjacielem pisarza.

źródło opisu: www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Agata76 | 2017-11-04
Przeczytana: 2015 rok

Polubiłam go jeszcze bardziej, za człowiekiem, który pisał tak pięknie o emocjach, uczuciach ludziach....stoi zwykły człowiek z wadami i zaletami, ujęło mnie to , że nie koloryzowano go ale w ciepły sposób oddano to jakim był człowiekiem. Po prostu. Dzięki tej książce a właściwie jednemu zdaniu w niej
( na temat palenia) rzuciłam palenie 2 lata i 4 miesiące temu ;)

Monika | 2018-06-01

Zaznaczyłam przeczytane, bo nic nie zmusi mnie do powrotu do tej pozycji. Zdaję sobie sprawę z tego, że bohater biografii wywodzi się ze specyficznego środowiska i jego życiowe doświadczenie przekłada się w znaczącej mierze na historie, które opisał, ale autor biografii zasypał mnie toną najdrobniejszych szczegółów już w pierwszych rozdziałach. Zdecydowanie jest to pozycja dla osób, które chcą rozłożyć na czynniki pierwsze każde zdanie w powieściach Marqueza. Zostanę przy lakonicznych opisach z Wikipedii.

rebelka | 2013-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

Ta książka to prawdziwe czytelnicze wyzwanie. Mnogość dat, faktów, nazwisk sprawia, że nie jest to lektura do poduszki. Czyta się ją dosyć ciężko, lecz z podziwem dla mrówczej pracy jaką wykonał Martin.

Leśna_czytelnia | 2014-10-26
Przeczytana: 2014 rok