Das Syndikat der Spinne
literatura niemiecka
Ag2S

Pewnego gorącego czerwcowego dnia w mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Frankfurtu zostają znalezione nagie zwłoki Andreasa Wiesnera i luksusowej prostytutki Iriny. Wszystko wskazuje na to, że Wiesner najpierw zastrzelił kochankę, a następnie popełnił samobójstwo. Jednak komisarz Julia Durant zaczyna wątpić, czy tak to rzeczywiście wyglądało. Wkrótce ustala, że ma do czynienia ze sprawą o podwójne morderstwo, które zostało dokonane najprawdopodobniej przez zawodowca.
Podczas swojego dochodzenia komisarz Durant wikła się w sieć mafijnych powiązań i zależności…

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2014

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

byrcyn11 | 2018-05-01
Przeczytana: 01 maja 2018

To moje drugie spotkanie z tym autorem po "Diabelskie obietnice - tom 8" i mogę powiedzieć, że autor się rozwija bo "Syndykat Pająka - tom 5" jest niestety trochę gorszy.
Autor za często przytacza/opisuje te same sytuacje w różnych scenkach ze zmieniającymi się osobami. - Może to i dobrze dla niezbyt uważnego czytelnika, ale mnie to irytowało i niepotrzebnie wydłużyło całą, dość ciekawą historię.
Franz jest trochę schematyczny i jak na razie eksponuje w swoich kryminałach wątki handlu ludźmi, dziećmi i ich wykorzystywanie. Według mnie opis "światowego przestępczego spisku", nie jest li tylko fantazją autora dla wywołania mocnego wrażenia u czytelnika.

Eli1605 | 2017-01-26
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Długie śledztwo prowadzące do mafii. Korupcja na najwyższych szczeblach wymiaru sprawiedliwości.

Agro | 2016-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Lubie książki Franza, cała seria z Julią Durant daje radę jednak autor każdą historie opiera na tych samych schematach, postacie na drugim planie to zawsze kalki poprzednich, a jednocześnie pierwowzory dla przyszłych bohaterów, wszystko zawsze dzieje się w tym samym mieście i w podobnych kręgach towarzyskich. Nawet perypetie policjantów, którzy łączą całą serie nie oszałamiają szybkością zmian. Przymykam jednak oko bo finalnie zawsze jestem zadowolony z kolejnego spotkania z komisarz Durant..

ejwa1960 | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Muszę przyznać,że Pan Franz umiał stopniowo wytworzyć atmosferę,zaczęło się od niewinnego samobójstwa i zabójstwa, które okazało się na dalszych stronach książki morderstwem,na powiązaniach niektórych policjantów z mafią,handlu narkotykami i przemytem dzieci.Andreas Franz nie należał do pisarzy młodego pokolenia,abym mogła go nie zauważyć niestety to moja pierwsza przeczytana książka ale nie ostatnia.

Jolka | 2015-10-22
Przeczytana: 22 października 2015

Syndykat Pająka-to kryminał z intrygującą fabułą, poprzez którą autor daje odczuć czytelnikowi, że niespodziewane zwroty akcji nie raz go zaskoczą. Podstawą książki Andreasa Franza jest prowadzone śledztwo w sprawie podwójnego morderstwa. To, co mogłoby wydawać się mało interesującą sprawą szybko przybiera całkiem inną postać. Andreas Franz ograniczył akcję do kilku dni, prawie z reporterską dokładnością kolejne kroki bohaterów są odnotowane, co pozwala czytelnikowi być świadkiem wszystkich wydarzeń.

Beata | 2014-06-22
Przeczytana: 03 lutego 2015

Moim zdaniem najlepsza książka w serii.

ainaka | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Bardzo dobry kryminał, pełen zwrotów akcji i napięcia ,świetnie wprowadza czytelnika w toczące się śledztwo.
Bardzo polecam:)

Ilona | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

Wielowątkowa, pełna fantastycznych dialogów, opisująca z początku wydawało się zwykłe morderstwo i samobójstwo, potem przeradzająca się w historię o ogólnoświatowym spisku w którym mafia gra główne skrzypce, a osoby powszechnie znane jak politycy, aktorzy, biznesmeni, sędziowie to pionki w jej rękach. Pajęczyna ta sięga wszystkich sfer życia i jest nie do opanowania, co jest przerażające! Wątek kontroli i preparowania informacji przepływających do telewizji, a tym samym do publiki, pojawiał się już wiele razy, ale w tej powieści został przedstawiony w taki sposób, że włos zjeżył mi się na głowie.
W każdej historii jest ziarno prawdy, a ta daje wiele do myślenia. Polecam serdecznie!

Jadźka | 2014-09-16
Przeczytana: 15 lipca 2014

Dobre kryminały od razu kojarzą się ze Skandynawią. Nic w tym dziwnego, prawie większość autorów pochodzi z krajów skandynawskich, a ich powieści cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Nie oznacza to jednak, że pisarze z innych krajów są gorsi. Przynajmniej raz w życiu mieliśmy do czynienia z powieścią kryminalną, która pochodziła z innego państwa jak Szwecja czy Norwegia, a jej jakość była co najmniej dobra. Autorem, którym zajmę się dzisiaj, jest Andreas Franz, niemiecki pisarz powieści kryminalnych i detektywistycznych. Jego najnowsza powieść, która ukazała się w naszym kraju, nosi tytuł „Syndykat pająka”. Czy mamy do czynienia z dobrą historią? O tym w poniższej recenzji…

W pewnym mieszkaniu luksusowej dzielnicy Frankfurtu, zostają znalezione zwłoki Andreasa Wiesnera i luksusowej prostytutki Iriny. Od razu nasuwa się wniosek, że mężczyzna zabił kobietę, a następnie popełnił samobójstwo. Przynajmniej tak to wygląda. Komisarz Julia Durant ma wątpliwości, czy...

anetapzn | 2014-08-19

Pewnego niezwykle gorącego czerwcowego dnia w apartamencie w luksusowej dzielnicy Frankfurtu zostają znalezione nagie zwłoki Andreasa Wiesnera i luksusowej prostytutki Iriny. Wszystko wskazuje na to, że Wiesner najpierw zastrzelił kochankę, a następnie popełnił samobójstwo. Jednak komisarz Julia Durant (tu szacunek, bo po 1. spojrzeniu na zdjęcie z miejsca zbrodni) jest przekonana, iż to mistyfikacja. Tzn, że obie osoby nie żyją, co do tego nie ma wątpliwości, ale Julia uważa, że to było morderstwo, że najpierw zabito Irinę, a póżniej Andreasa. Wizyta policjantki u zrozpaczonej wdowy tylko potwierdza tą teorię. Kobieta jest pewna, że jej mąż nie miał kochanki, chociaż fakty zastane na miejscu zbrodni zdają się temu przeczyć. przedstawia także zupełnie inny wizerunek męża. Jeżeli nie kochanka, to co? Dlaczego zginął multimilioner handlujący brylantami i wyjątkowo luksusowymi gadźetami? Prawda jest prosta i oczywista, jak w tym starym powiedzeniu - jak nie wiadomo o co chodzi, to...