Fale wojny

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tides of War
837298137X

Jeśli na historię składają się biografie niezwykłych ludzi, to życie Alkibiadesa (451-404 p.n.e.) stanowi niepomijalny rozdział w kronikach zachodniej cywilizacji. Krewny Peryklesa i protegowany Sokratesa, Alkibiades uznawany był za najbarwniejszą i najbardziej charyzmatyczną postać swoich czasów. Uwiecznili go w swych dziełach Plutarch, Platon i Tukidydes. Jak duma Achillesa wpłynęła na przebieg Wojny Trojańskiej, tak wola i ambicja Alkibiadesa odcisnęły swe piętno na Wojnie Peloponeskiej, dwudziestosiedmioletnim bratobójczym starciu ateńskich potęg, Sparty i Ligi Peloponeskiej.

Kaptur | 2015-05-18
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam