Sens życia

Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Wydawnictwo: Zakamarki
Meningen med livet
Róża_Bzowa

Już niedługo mrówkojad przestanie być marnym paprochem w kosmosie. Napisze książkę o sensie życia. Tylko co tak naprawdę jest sensem życia? Zdaje się, że każdy ma na ten temat swoje zdanie. – Czy coś by się zmieniło, gdyby nie było mrówkojadów? – zapytał. – Czy to dałoby się jakoś odczuć? Na świecie? – Zapewne tak – odparła orzesznica. – Czyli co? Powstałoby coś w rodzaju dziury? –...

– Zapewne tak – odparła orzesznica.
– Czyli co? Powstałoby coś w rodzaju dziury? – zastanawiał się mrówkojad.
Orzesznica przytaknęła.
– Dziury po mrówkojadach?
Orzesznica znów przytaknęła.
– Bo wiesz, zastanawiałem się nad tym – tłumaczył mrówkojad – że nawet gdyby powstała ogromna dziura po mrówkojadach, to świat jest przecież taki wielki, że pewnie ledwo dałoby się to zauważyć.

Dowcipna i mądra opowieść o tym, jak różnić się mogą nasze sensy życia. Do czytania samodzielnie lub całą rodziną.

Ilustracje: Maria Nilsson Thore.

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl

Buba | 2018-06-12
Przeczytana: kwiecień 2017

Czy znacie mrówkojada i orzesznicę? - bohaterów książek autorstwa Lotty Olsson
(też wydawnictwa Zakamarki).
Zachęcam bardzo, żeby ich też poznać! :-)

Spójrzcie na ilustrację (autorstwa Marii Nilsson Thore):
oto wielki, niezgrabny, nieporadny, spokojny, nieśmiały, trochę gapowaty, bujający w obłokach,
niewiele wiedzący o świecie, uwielbiający dobrze zjeść mrówkojad o niskiej samoocenie
maleńka, energiczna, inteligentna, dobrze wychowana, praktyczna, uporządkowana, samodzielna,
stojąca mocno na nogach, uwielbiająca (i potrafiąca) gotować i piec, pewna siebie orzesznica.
Otóż ten mrówkojad i ta orzesznica przyjaźnią się!

Spójrzcie na minę mrówkojada i spojrzenie orzesznicy.
Spójrzcie na lampę przy łapie mrówkojada i na okruchy na jego brzuchu.
Na krzesełko, na którym siedzi, przygniatając własną przytulankę.
Na tę miniaturową zastawę i smakołyki na stole.
Na ład i porządek w domu orzesznicy, u której najczęściej przesiaduje (i jada) mrówkojad.
Bo dobrze się tam czuje. Bo lubi...

makatka | 2014-07-23
Przeczytana: lipiec 2014

Niestety muszę stwierdzić, że jestem mrówkojadem.... mrówkojadem przed tajemniczą wyprawą do lasu :)

Bardzo dobra propozycja dla całej rodziny a w szczególności pomocna rodzicom, którzy chcieliby odpowiedzieć na pytania ciekawego dziecka.

Ervisha | 2016-10-28
Przeczytana: 25 października 2016

Lekka, przyjemna opowiastka o zabawnym mrówkojadzie, zaradnej orzesznicy a także przeuroczej surykatce. Po przez swoją treść w przyjemny i prosty sposób opowiada i uczy o prawach rządzących światem. Świetna zabawa dla dzieci i rodziców ;)

Boguśka Kowalska | 2016-04-26
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Moje dzieci pokochały filozofa mrówkojada. Piękna książka dla małych i dużych

belka | 2017-04-14

UWIELBIAM!