Bijące serce partii, tom 1.

Wydawnictwo: Adiutor
83-86100-48-6
partia,
historyczna

Publikowane w niniejszym tomie "Dzienniki Personalne Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego" z lat 1945-1947 były tajne przez ponad pół wieku! ... Zniesienia klauzuli tajności dokonał Szef Urzędu Ochrony Państwa decyzją nr 224 z dnia 3 października 2001 roku. * * * Niniejsza publikacja zawiera reprint kompletu "Dzienników Personalnych Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego" z lat...

* * *

Niniejsza publikacja zawiera reprint kompletu "Dzienników Personalnych Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego" z lat 1945-1947, obejmujących całość rozkazów personalnych z pierwszych trzech lat działalności tego resortu (od grudnia 1944 r. do grudnia 1947 r.).

Rozkazy te zawierają wszystkie awanse oficerskie w ramach resortu bezpieczeństwa na mocy decyzji ministra bezpieczeństwa publicznego, uchwał Prezydium Krajowej Rady Narodowej, uchwał Rady Państwa i rozporządzeń Prezydenta Polski oraz wszystkie postanowienia Prezydenta (na podstawie uchwał Rady Państwa) o odznaczeniach dla funkcjonariuszy resortu.

Jako reprint drukujemy także oryginalny Spis alfabetyczny do Dzienników Personalnych za rok 1944, 1945, 1946, 1947. Sporządzony wówczas przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, został on ułożony według stopni wojskowych i uporządkowany alfabetycznie dopiero w ich obrębie. W przypadku osób, które w omawianym okresie awansowały kilkakrotnie, spis ten wskazuje każdorazowo tylko ostatni awans. Pełny indeks osób zamieścimy w ostatnim tomie niniejszej publikacji.

Materiały te opatrzone zostały dodatkowo aneksem: "Bijące serce Partii" we własnych oczach 1944-1947.

Albert | 2016-03-29