Testy niezbędne przy wyborze zawodu i kierunku studiów

Okładka książki Testy niezbędne przy wyborze zawodu i kierunku studiów Jim Barrett
Okładka książki Testy niezbędne przy wyborze zawodu i kierunku studiów
Jim Barrett Wydawnictwo: Amber poradniki
poradniki
Amber
2002-01-01
2002-01-01
testy zawód studia kariera inteligencja uzdolnienia

Książka ta pomogła mi określić w jakim zawodzie bym się sprawdziła i za jakim zawodem warto się rozejrzeć. Jest w niej wiele specjalistycznych i dobrze opracowanych testów, które pomogą określić nasze predyspozycje do różnych zawodów. Polecam tą książkę dla każdego, a zwłaszcza dla osób, które jak ja szukają swojej ścieżki zawodowej w życiu. Z tą książką uda Wam się określić czym chcielibyście się zajmować na co dzień i jaka praca mogłaby wam sprawiać radość i satysfakcje. Polecam :)

Książka zgodnie z tytułem jest po prostu bazą testów, które mają pomóc w wyborze zawodowej drogi. Jest ich dużo i dotyczą różnych obszarów: inteligencji, zasobu słów, osobowości i wreszcie zawodów.

Czy ta książka dokonała jakiegoś przełomu w moim życiu? Raczej nie. Na pewno nie ma co się nastawiać, że po rozwiązaniu testów wszystko stanie się jasne, ale mimo to jest bardzo pomocna. Pozwala jakby uporządkować myślenie o sobie, być może (przynajmniej w moim przypadku) trochę podbudować wiarę w swoje możliwości, która nie oszukujmy się, podczas szukania pracy może być już na niskim poziomie. Ostatecznie, na końcu spisałam sobie listę zawodów do których być może mam większe predyspozycje. Zaskakujące było odkrycie, że duże znaczenie ma dla mnie wyrażanie się przez sztukę.

Wszystkie informacje, które uzyska się na podstawie testów należy jednak przepuścić przez nasz osobisty własny filtr, bo wyniki mogą być bardzo mylące. W moim profilu uzdolnień np. na bardzo wysokim poziomie wyszło myślenie logiczne słowne i słownik (nawet ciut lepiej niż myślenie matematyczne, przestrzenne i abstrakcyjne),co według książki i też w sumie logiki predysponuje mnie do zawodów typowo humanistycznych związanych np. z pisaniem itd. Co jest totalnym przeciwieństwem mnie, bo znajomość słów (zwłaszcza pije tu do tego słownika) wynika bardziej z tego, że jestem po prostu osobą dobrze wykształconą, znam dużo słów i tyle. W żadnym razie nie mówi to o tym, że np potrafię świetnie się wypowiadać czy pisać, bo właśnie z tym mam spory problem.

Mimo wszystko książkę oceniam pozytywnie i nie żałuję lektury.

Naprawdę nie wiem czego oczekiwałam od tej pozycji, przesadziłam myśląc "rozwiążę testy i będę wiedziec". Tak właściwie to nie dowiedziałam się niczego konkretnego, wyniki poszczególnych testów (które zresztą są żmudne, trzeba poświęcic im trochę czasu) nie zgadzały się z moimi rzeczywistymi zdolnościami.

Poprostu jak dla mnie książka w ogóle nie wniosła nic szczególnego w moje trwające juz kilka lat rozważania o wyborze kierunku studiów i życiowej drogi.

Mam nadzieję, że innym, którzy po książkę sięgnęli bądź sięgną pomogła.

Trochę ponarzekałam ale jest jeden plus, mianowicie niektóre testy, szczególnie test na myślenie logiczne słowne były dosyc przyjemne, dla przykładu:

Najpopularniejszymi wycieczkami w ofercie biura podróży są w odwrotnej kolejności: Toronto, Floryda, Rzym i Paryż, chociaż Rzym cieszy się największą popularnością niezależnie od pory roku. Po promocji Toronto stało się popularniejsze od Rzymu, ale mniej popularne niż Floryda.

1) Które miasto cieszy się po promocji największą popularnością?
a) Toronto
b) Floryda
c) Rzym
d) Paryż

2) Które miasto cieszy się po promocji najmniejszą popularnością?

a) Toronto
b) Floryda
c) Rzym
d) Paryż

odp: 1)d 2)b

Warto, ale tylko dla czystej rozrywki z rozwiązywania testów ;)

Poprostu jak dla mnie książka w ogóle nie wniosła nic szczególnego...

• Psychologia
  • Dostępne mgbp pc
  • Psychologiczne
  • Liźnięte
  • NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY
  • Przeczytane 2019
  • Nieokreślone

Dodaj cytat z książki Testy niezbędne przy wyborze zawodu i kierunku studiów