Dezyderata. Dzieje utworu, który stał się legendą

Wydawnictwo: Media Rodzina

Legendy, którymi owiane są niektóre książki przydają im mocy i znaczenia. - Prawdę kryjącą się za mitem często odrzucamy, woląc pozostać w sferze tajemnicy, a przecież docieranie do niej bywa nie mniej fascynujące niż sama tajemnica. To samo spotkało Dezyderata - piękny, acz krótki tekst o mądrości i pełni życia, które pozwalają na osiągnięcie równowagi i szczęścia. - Znaleziony rzekomo w...

Legendy, którymi owiane są niektóre książki przydają im mocy i znaczenia.
- Znaleziony rzekomo w kościele z Baltimore w XVII wieku - jak głosi legenda, tak naprawdę jest - dziełem dwudziestowiecznego autora.
Marian Sworzeń - zaprasza czytelników do wędrówki zanikającą w mrokach przeszłości ścieżką prowadzącą tropem niezwykłego, choć zapomnianego twórcy.
Do książki - dołączyliśmy płytę, gdzie - można wysłuchać tekstu Dezyderat w języku polskim i angielskim oraz nagrania w wykonaniu Piwnicy pod Baranami.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/prod/103/Dezyderata

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/103/Dezyderata