Historia z humorem. Karykatury i plotki z brodą

Wydawnictwo: Mówią Wieki
historia
BookBasset

Ta książka to owoc wieloletniej współpracy dwóch moich kolegów z „Mówią wieki”, Bogdana Boruckiego i Wojciecha Kalwata. Na naszych łamach obaj współpracują w „departamencie rozśmieszania”, gdyż zdrowa doza uśmiechu należy się również tak poważnemu pismu, jak nasze. Jeden kieruje sekcją karykatury, drugi przypomina historyczne plotki i ploteczki, takoż dowcipne powiedzenia słynnych mężów. Rzecz skrzy się dowcipem, płynącym z „otchłani dziejów”, ale też od samych komentatorów. Myślę, że bez żartu, czasem złośliwego ludzkość nie przerwała by do dziś, ba, czy to w ogóle byłaby ludzkość?

Trzeba wszakże pamiętać, że w niejednej karykaturze czy niejednym żarcie kryje się całkiem poważne przesłanie o kulturze i smaku dawnych czasów. A o czasu do czasu można z niektórych wyłuskać prawdziwą mądrość naszych przodków, doskonale stosującą się do naszej współczesności. „Historia nauczycielką życia” – to wcale nie głupia sentencja. A historia Boruckiego i Kalwata uczy z uśmiechem na ustach. Bo bez uśmiechu – źle.

Jarosław Krawczyk
Redaktor Naczelny „Mówią Wieki”

źródło opisu: http://mowiawieki.pl/index.php?page=page&id=40

źródło okładki: http://mowiawieki.pl/index.php?page=page&id=40

książek: 1987
mrzokonimow | 2018-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2018

Anegdoty w większości wyjęte z szerszego kontekstu, przez co często średnio zrozumiałe i jeszcze rzadziej zabawne. Do tego w książce roi się od błędów interpunkcyjnych, literówek itp.
Można sobie śmiało darować.

| 2015-07-20

Polecam.