historyczna

Prezentacja dotychczas rozproszonych wyników prac archeologów, historyków i konserwatorów architektury, którzy przez wiele lat badali Lublin średniowieczny. Autorzy, ukazują niekiedy w nowym świetle warunki naturalne oraz etapy funkcjonalno przestrzennych przekształceń miasta od VI do XIV wieku, co stwarza możliwość weryfikacji obrazu początków lubelskiego zespołu osadniczego, ważnego ośrodka na wschodniej rubieży państwa piastowskiego. Lublin wczesnośredniowieczny. Jest to pierwsza pozycja z serii Origines Polonorum. przygotowywana wspólnie z Fundacją na rzecz Nauki Polskiej.

Exomaniak | 2013-11-19
Przeczytana: 2011 rok