Kuchnia w kawalerce i apartamencie

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik
poradniki
Tropik

Tradycyjne książki kucharskie przyzwyczaiły nas do przepisów, którymi wykarmić możemy całą rodzinę. Przygotowywane były w zasadzie dla biegłych w gotowaniu gospodyń domowych, dla których kuchnia nie miała żadnych tajemnic. Kuchnia w kawalerce i apartamencie prezentuje jednak zupełnie nowe podejście do sztuki kulinarnej. Udowadniamy, że w kuchni świetnie czuć się może, zarówno debiutant, jak i...

Kuchnia w kawalerce i apartamencie prezentuje jednak zupełnie nowe podejście do sztuki kulinarnej. Udowadniamy, że w kuchni świetnie czuć się może, zarówno debiutant, jak i mistrz, singiel i para, podkreślając, że nowoczesna książka kucharska powinna nadążać za współczesnymi trendami.

Pokazujemy, że w kuchni singla wcale nie musi dominować bylejakość czy doraźność, bo przygotowanie smacznego, zdrowego, a przy tym wykwintnego dania często jest bardzo proste i nie wymaga zbyt wiele czasu. Podsuwamy pomysły na potrawy proste i szybkie, które przyrządzi każdy zaczynający swą przygodę z gotowaniem, ale i te bardziej wykwintne, którymi zabłyśniemy podczas kolacji z przyjaciółmi. Znajdą tu coś dla siebie mięsożercy i wegetarianie, wielbiciele makaronów i egzotycznych dań, ci, którzy kochają słodycze i ci dbający o linię.

Pomagamy też zgromadzić niezbędne wyposażenie kuchni, a tym, którym nasze przepisy posłużą do przygotowania prawdziwej uczty, dodajemy porady sommelierskie, czyli dopasowujemy najlepsze wina do prezentowanych dań.

źródło opisu: http://www.latarnik.com.pl/kuchnia-w-kawalerce-i-apartamencie#

źródło okładki: http://latarnik.com.pl/kuchnia-w-kawalerce-i-apartamencie

Tropik | 2015-02-25

Dzisiaj zaznaczyłem tą książkę jako "przeczytaną", ale czy to faktycznie tak jest ? Książki kucharskie się nie "przeczytuje", je się właśnie "czyta" - dzisiaj, jutro, za miesiąc. Taka ich natura, że odłożone na półkę za chwilę wracają na kuchenny stół, nabierają zapachów i kolorów kuchni, są swoistym dzienniczkiem kucharza, np. takiego, jak ja. Mnóstwo przepisów o różnej skali trudności, wiele bardzo cennych wskazówek, zarówno dla żółtodziobów, jak i wytrawnych kucharzycieli. Smakowita i godna polecenia

Anna | 2017-05-21
Dżołana | 2016-01-06