Fakty, przyroda i ludzie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kontra
978090765231X
historyczna

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Konkwistadorrr | 2014-10-06
Przeczytana: 06 października 2014

To moje pierwsze spotkanie z J. Mackiewiczem. "Fakty, przyroda i ludzie" to zbiór reportaży i opowiadań. Wstęp do książki napisała p. Toporska czyli druga żona Mackiewicza. Z ciekawostek dodam, że warto się z autorem i jego twórczością zapoznać po to by się dowiedzieć co ma wspólnego z tym panem Orłoś z Telexpresu.
Zbiór ten w większości dotyczy i okupacji sowieckiej (dwóch) i niemieckiej Polski.
Wrażenia z tej książki moje są takie, że jak już wspomniałem, to po raz pierwszy czytałem tego autora i już wiem, że do niego wrócę. Początkowo nie było mi łatwo się przyzwyczaić do stylu pisania Mackiewicza. Czasem musiałem po raz drugi odczytać zdanie by zrozumieć o co mu chodzi, ale rzecz nie w merytoryce, ale stylistyce. Hmm, może to tylko mój problem. Co do treści to wyczuwa się bardzo mocny anty bolszewizm autora (bardzo dobrze, jak najbardziej uzasadnione). Mam też wrażenie po tej lekturze, że J. Mackiewicz jakby trochę inaczej podchodził do Niemców, już nie tak wrogo. Trochę to...

Abbadon | 2016-11-25
Andrzej | 2016-04-12