Wirus Judasza

Cykl: Sigma (tom 4)
Wydawnictwo: Albatros
The Judas Strain
powieść, epidemia, tajemnica, przygoda,

Światu grozi zagłada biologiczna wywołana "wirusem Judasza", który przybył z otchłani Oceanu Indyjskiego. Ludzkość przetrwa – jeśli uda się odkodować wiadomość zapisaną w pradawnym "języku aniołów" pochodzącym sprzed ery starożytnego Egiptu, a więc starszym od pierwszego oficjalnego języka świata… Powieść sensacyjno-przygodowa jednego z najpopularniejszych pisarzy tego gatunku, autora m. in....

Powieść sensacyjno-przygodowa jednego z najpopularniejszych pisarzy tego gatunku, autora m. in. "Czarnego zakonu", "Burzy piaskowej" i "Amazonii". Dla fanów Kena Folleta, Clive′a Cusslera, Wilbura Smitha oraz filmów z Indianą Jonesem.

Zapierająca dech w piersiach akcja, starcie dobra ze złem, archeologiczne i medyczne zagadki oraz opisy egzotycznych miejsc to najważniejsze walory jego książek.

źródło opisu: [Albatros, 2009]

wiejskifilozof | 2015-06-21

No i kolejna ekstra przygoda za mną.
Książka zaczyna się od momentu, jak Marco Polo palii statek u wybrzeży Sumatry.
Przenosimy się w nasze czasy.I jesteśmy na Wyspie Bożego Narodzenia.Gdzie zaraza atakuje miejscową florę i faunę.
Nasi dzielni agencji z Sigmy.Jak zwykle ruszają do walki, o ocalenie naszej planety.
Akcja zmienia się bardzo szybko.Mamy i Stambuł i Ormuz,Kambodżę.
Wraz z bohaterami i bohaterkami książek poznajemy kanibali.
Spotykamy terrorystów.
Akcja jest napisana tak, by nas czytelników i czytelniczki nie nudzić.
Wirusa Judasza czyta się lekko i książką jest warta przeczytania.

Ania | 2013-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2013

Od początku bardzo ciekawa i wciagająca akcja. Starcie dobra ze złem, archeologiczne i medyczne zagadki oraz opisy egzotycznych miejsc to wszystko co wpływa na to ze ta książka jest warta polecenia by ją przeczytać.
Jest tu opisany rejs słynnego Marca Polo,czyli jego floty,która zagineła podczas podróży powrotnej do Wenecji. Do dziś nie wiadomo co się stało z jego statkami i załogą. Jednak autor opisał jego postać i losy związane z tą podróżą w bardzo ciekawy sposób.
Czytając tą powieść od samego początku byłam ciekawa co wydarzy się w dalszej części.Po takie książki warto sięgnąć!!

Gosia | 2015-01-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

James Rollins to jeden z moich ulubionych autorów, a jego książki zawsze dostarczają dobrej rozrywki. Dodatkowo można też się czegoś ciekawego dowiedzieć.
Akcja jest ciekawa i wciągająca. W tej książce kanwą opowieści jest rejs podróżnika Marco Polo, którego flota zaginęła w tajemniczych okolicznościach podczas podróży powrotnej do Wenecji. Autor serwuje nam tu własną koncepcję rozwiązania zagadki, która do dziś pozostaje bez wytłumaczenia. Tajemnice archeologii i medycyny to wabik, który wciąga nas w akcję książki aż do jej zakończenia.

monika | 2015-03-20
Przeczytana: 20 marca 2015

W sumie to dawno nie sięgałam po powieść sensacyjno-przygodową, a taką na pewno jest "Wirus Judasza". Książka, która pochłania do reszty, zwroty akcji, tempo, przeskoki w miejscach trwania akcji. Generalnie świetna. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jamesa Rollinsa i zapewne nieostatnie.
Na Wyspie Bożego Narodzenia wybucha epidemia wywołana nieznanym wirusem pochodzącym z oceanu, na dodatek zagrażającym całemu ekosystemowi Ziemi. Rozwikłaniem zagadki wirusa zainteresowana jest tajna organizacja Gilda, która chce go wykorzystać w celach terrorystycznych. Do akcji wkracza tajny odział SIGMA. Co łączy wybuch epidemii z historią podróży Marco Polo, Angkor Wat i pismem Aniołów? Po odpowiedzi należy sięgnąć do książki:)

Krzysiek | 2013-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2013

Lubie książki, które udoskonalają...sprawiają, że dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy, o których wcześniej nie miałem pojęcia...oprócz tego, że ta książka daje taką możliwość, to również pozwala czerpać przyjemność z jej czytania...napisana ciekawym, interesującym językiem, który sprawia, że płynę przez tekst na spokojnej, wznoszącej fali. Będę się bardzo cieszył, jeśli jeszcze kiedyś wpadnie mi do rąk inna książka tego autora. Bo pływanie wśród takich wód to niezapomniana przygoda...

Krzysiek | 2015-01-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Przygodówka spod pióra Pana Rollinsa z historią w tle. Tajemniczy wirus dziesiątkuje ludność małej wysepki na Oceanie Indyjskim. Objawy choroby są makabryczne: pękająca i "gotująca się" skóra, szybko postępujące zapalenie płuc i wiele wiele innych. Wirus "przeprogramowuje" niegroźne bakterie, bytujące na skórze i w ciele człowieka, w śmiercionośnych zabójców. Wirus ten, ochrzczony mianem Wirusa Judasza, przez kilkaset lat czekał spokojnie na dnie Oceanu Indyjskiego na ponowne odkrycie przez człowieka. Z krótkiego prologu możemy domyślić się, że wirus ten był również sprawcą śmierci prawie całej załogi, jaka towarzyszyła Marco Polo w trakcie jego powrotu z Chin do ojczyzny w 1292 roku. Do zbadania sprawy zostaje wysłanych dwoje agentów Sigmy, tajnej organizacji broniącej ludzkość przed terroryzmem, bioterroryzmem i innymi rodzajami terroryzmu :) I tu historia nabiera dramatycznych barw, ponieważ eksperci, którzy przybyli zbadać tajemniczą epidemię, zostają porwani przez członków...

książek: 2093
Shetani | 2017-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

James Rollins urzeka mnie swoimi powieściami za każdym razem. W swoich książkach łączy wszystko to, czego oczekuję od dobrej powieści sensacyjnej. Czy ten człowiek w ogóle kiedykolwiek miał coś takiego jak spadek formy? Szczerze w to wątpię! Wirus Judasza to już moje kolejne spotkanie z jego twórczością i ponownie zostałam porwana do świata genialnie napisanej historii, od której ciężko było mi się oderwać. Wiecie… Sięganie po książki Rollinsa wiąże się z pewnym ryzykiem. Możecie przepaść na kilka godzin, możecie stracić kontakt z rzeczywistością, możecie zapomnieć o tym, że właśnie gotujecie wodę na herbatę – obyście tylko nie spalili kuchni! Tak… Istnieje spore ryzyko, że jak już otworzycie którąś z jego książek, to jej tak łatwo nie zamkniecie. Chyba że dopiero na sam koniec.
Na Wyspach Bożego Narodzenia wybucha tajemnicza epidemia. Wszystko wskazuje na to, że źródło choroby wywodzi się z dna oceanu. Coś sprawia, że symbiotyczna bakteria staje się groźnym patogenem....

Kucharz | 2015-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2015

Książkę czyta się przyjemnie. Ale to taka pozycja na jeden raz. Nie odczuwam ochoty, żeby od razu zabrać się za kolejną część. Podobał mi się watek historyczny dotyczący odkryć w kościołach, taki w stylu D.Browna. Ogólnie chyba trochę za dużo trupów w tej książce :) ale ocena 6 się należy.

+ Fajny wątek historyczny
+ akcja rozgrywająca się w różnych miejscach

- za dużo morderstw
- mało wnoszące opisy przyrody spowalniające akcję
- przewidywalne zakończenie

Adam Grochocki | 2017-01-16

Ta i więcej recenzji na geeklife.pl
Zapraszam :)

Fabuła czwartej książki z serii SIGMA Force kręci się wokół zagrożenia biologicznego. Nowy nabytek Sigmy, poznana w poprzedniej książce doktor Lisa Cummings wraz z Monkiem Kokkalisem bada zagrożenie biologiczne na Wyspie Bożego Narodzenia położonej na Oceanie Indyjskim. Gdy dokonują przerażających odkryć, komunikacja zostaje odcięta, a na wyspie pojawiają się agenci Gildii, której zamiarów do tej pory nie poznaliśmy.

Mniej więcej w tym samym czasie w nową intrygę zostaje wciągnięty Greyson Pierce. Pod domem Grey’a pojawia się ranna Seichan, agentka Gildii, która próbowała go kiedyś zabić, ale też pomogła mu jakiś czas później. Seichan ścigana jest przez jednego z najlepszych zabójców Gildii, Nessera. Nie mając innej alternatywy Grey postanawia jej pomóc, a przy okazji musi wtajemniczyć rodziców w prawdziwy charakter swojej pracy.

Wirus Judasza rozgrywa się w kilku miejscach jednocześnie. Rozdzielenie Lisa i Monk stoją przed...

Brian | 2013-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2013

Zdecydowanie najlepsza z dotychczas przeczytanych przeze mnie książek Jamesa Rollinsa.
Tym razem fabuła książki naprawdę mnie wciągnęła a akcja nie jest tak pogmatwana jak np. w "Mapie trzech mędrców". Świetnym zabiegiem autora było zresztą nawiązanie do wyżej wspomnianej ksiązki.
Pewnym atutem jest także to że ta książka nie kończy się zupełnym happy endem. Dzięki temu cała historia wygląda nieco realniej.
Jak zwykle na plus zasługuje nota od autora. To niewielki fragment książki ale właśnie ta częśc zachęca czytelnika do dalszych dociekań i poszukiwań.