Wyzwanie czytelnicze LC

Mój obraz świata

sashenka

Każdy z nas nosi w sobie własny obraz świata. Budowany misternie przez wiele lat staje się fundamentem naszej wiary w sprawczą siłę nauki i życiowego doświadczenia. Albert Einstein, który dokonał rewolucyjnego przewrotu w fizyce, od lat młodzieńczych budował swoją wizję świata scalając ją z własnych wielowątkowych zainteresowań. Jego wrażliwość na sztukę i literaturę nigdy nie kolidowała z...

Jego wrażliwość na sztukę i literaturę nigdy nie kolidowała z jego pracami badawczymi dotyczącymi teorii względności, grawitacji ziemskiej, czasu, przestrzeni jak i kosmosu. Wręcz przeciwnie, wzbogadzały je o humanistyczny aspekt nauki.
Jego artykuły, które znalazły się w książce ,,Mój obraz świata'' publikowane w latach 1925-1928 w prasie światowej, które teraz Rękodzielnia ,,Arhat'' pragnie udostępnić czytelnikom stanowią dowód na to, iż nauki humanistyczne na równi ze ścisłymi wpłyneły na kierunek i rozwój współczesnej fizyki.

źródło opisu: Rękodzielnia Arhat, 2005

źródło okładki: http://tezeusz.pl/123265,einstein-albert-moj-obraz-swiata-1935-r-.html

Sopuch | 2017-09-26
Sensej | 2017-05-14