Kocia magia

Tłumaczenie: Barbara Grabska-Siwek
Wydawnictwo: Burda Książki
Cat Daddy. What the World's Most Incorrigible Cat Taught Me About Life, Love, and Coming Clean

Jackson Galaxy, gwiazda popularnego programu Kot z piekła rodem, opowiada historię kota, który nadał sens jego życiu i sprawił, że Jackson stał się amerykańskim Kocim Tatą. Galaxy, uzależniony od alkoholu i narkotyków, nieodnoszący sukcesów muzyk rockowy, zatrudnił się w schronisku, usiłując znaleźć sens swojego istnienia w opiece nad zwierzętami. Pewnego dnia bardzo liczna gromada psów i...

Galaxy, uzależniony od alkoholu i narkotyków, nieodnoszący sukcesów muzyk rockowy, zatrudnił się w schronisku, usiłując znaleźć sens swojego istnienia w opiece nad zwierzętami. Pewnego dnia bardzo liczna gromada psów i kotów powiększyła się o jeszcze jedno nieszczęsne stworzenie - kota Benny’ego z roztrzaskaną miednicą. Właścicielka, która zostawiła Benny’ego w schronisku, stwierdziła, że od początku nie można było nawiązać z nim kontaktu. Nic nie mogło być dalsze od prawdy.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl

Magda | 2019-01-05

O tym, że mam kota na punkcie książek wie każdy, posiadam również własnego sierściucha. W 2015 roku przygarnęłam  z wrocławskiego  schroniska kotkę i to ona towarzysz mi najczęściej podczas czytania. Jackson Galaxy zyskał popularność i sympatię widzów jako prowadzący program Kot z piekła rodem. Sama z zaciekawieniem śledzę jego filmiki na YouTubie, poszerzając swoją wiedzę na temat  kocich zachowań. Mężczyzna w krótkim czasie z uzależnionego od narkotyków rockmana przeobraził się w najpopularniejszego kociego behawiorystę. Spontaniczna decyzja o zatrudnieniu się w schronisku  dla zwierząt na zawsze odmieniła jego życie.

Zanim Jackson odnalazł swoje powołanie nie stronił od alkoholu i narkotyków. Pił, palił i ćpał  bez opamiętania w poszukiwaniu  muzycznych inspiracji. Przy okazji tłumił również swoje lęki. Chciał być gwiazdą rocka i taki styl życia obrał, nie zważając na konsekwencję. Wszystko  to trwało  do czasu podjęcia pracy w lokalnym schronisku . Mężczyzna naściemniał, że...

Julia | 2018-09-02
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

W porównaniu z "mój kot z piekła rodem" książka jest napisana bardziej sensownie, jest sporo tricków behawioralnych. Niestety nakładki na pazury ala tipsy w książce są przedstawione jako zamienniki usuwania kotom pazurów, a moim zdaniem takie "tipsy" również są szkodliwe.
Książka jest sensownie napisana i zdecydowanie ją polecam.

mihalina | 2018-06-01
Przeczytana: 17 maja 2018

Szkoda czasu. Książka głównie o autorze i jego problemach ze sobą i używkami.
Jedyne co mi po niej pozostanie w pamięci, to informacja o ilościach eutanazji w amerykańskich schroniskach

książek: 2075
skarbka78 | 2018-03-27
Przeczytana: 26 marca 2018

Jestem zdziwiona tak niską oceną ogólną książki, moim zdaniem 10/10 to i tak za mało. Być może czytelnicy oczekiwali wyłącznie porad o kotach, w takim razie zdecydowanie bardziej należy polecić "Kotyfikację" Jacksona Galaxy'ego. Jednakże "Kocia Magia" także zawiera sporo porad behawioralnych, które są przedstawione na podstawie historii przyjaźni Jacksona ze wspaniałym kotem Benny'm. Autor opowiada nam o swoim życiu i o tym jak dochodził do wiedzy o kotach, którą posiada obecnie. Krok po kroku dowiadujemy się jak narodziła się i rozwijała przyjaźń z Bennym, jakie pojawiały się w międzyczasie problemy i w jaki sposób Jackson sobie z nimi radził. Cała historia przedstawiona jest bardzo prawdziwie z ogromnym ładunkiem emocjonalnym, wielokrotnie chwyta czytelnika za serce. "Kocia Magia to nie tylko metoda poznawania kota, jego sposobu widzenia świata i zrozumienia, dlaczego to takie ważne", książka wbrew pozorom nie jest tylko o jednym kocie, ale o miłości do kotów w ogóle, gdyż...

aredhela | 2018-02-02
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Niejako z rozpędu połknęłam kolejną książkę Jacksona Galaxy. Tym razem mniej o kotach, za to bardzo dużo o życiu autora. To historia uzależnień, które długo trzymały autora w swoich szponach, a czasami jedna wygrana walka przeradzała się w kolejną. Przy okazji dowiadujemy się o realiach niełatwej pracy w schroniskach, gdzie autor się zatrudnia. W tle natomiast cały czas majaczy nam Benny, kot po przejściach, nad którym opieka również stanowiła ciągłe pokonywanie przeszkód.
Książka z mojej perspektywy mniej ciekawa od poprzedniej, czyli Kotyfikacji, ale warto było poznać bliżej tego kociego magika ;)

joaśka | 2018-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2018

Program "Mój kot jest z piekła rodem" zachwycił mnie. Książka niekoniecznie, a w zasadzie to bardzo rozczarowała. W większym stopniu jest o samym Galaxy niż o kotach, co nawet mnie zezłościło ;/ Rozumiem, że facet miał ciężkie przejścia i chwała mu za wyjście na prostą, ale niech napisze inną ksiazkę a nie stosuje koty jako chwytak dla potencjalnych czytelników.
Rady, które są jak na lekarstwo też mało odkrywcze.

Ola Kubicka | 2017-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Warto przeczytać, dla miłośników kotów lektura obowiązkowa.

Joanna | 2017-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o tą książkę. Być może ze względu na to że jako osoba z branży spodziewałam się więcej informacji "branżowych", wiedzy o tym jakie są problemy i jak sobie z nimi radzić. Tymczasem porad typowo pod kątem osoby zajmującej się zawodowo zwierzakami było niewiele. Rozumiem że każdy ma jakieś zakręty w swoim życiu, ale czytanie o alkoholizmie, narkomanii i odwyku pana Jacksona mnie nużyło i średnio interesowało. Okres fascynacji tego typu tematyką miałam jako nastolatka i dawno się zakończył. Oczekiwałam jakiejś wiedzy merytorycznej na temat kotów i tego jak im pomagać, tymczasem dostałam stos informacji i wynurzeń na temat problemów osobistych autora. Być może był to rodzaj terapii dla niego samego natomiast mnie średnio przypadł do gustu.

Inalogia | 2017-05-11

Jako typowa kociara i posiadaczka dwòch księżniczek,a raczej to one posiadają mnie;-) ,jestem fanka wszelkiej dobrej literatury o kociakach a zwlaszcza podejścia do nich i porad Jacksona ;-)

Yosun | 2017-03-04
Przeczytana: marzec 2017

Kto oglądał programy Jacksona o "uanielaniu" ;) domowych kocich diabełków? Przychodził wytatuowany facet z dziwną brodą, poobserwował kota, pogadał z opiekunami, z pudła na gitarę wyciągał... wędkę z kolorowymi piórkami i rozwiązywał większość kocich problemów.
Ta książka to nie tyle poradnik jak dogadać się z własnym kotem, co opis drogi jaką Galaxy przebył, żeby stać się tym "kocim tatą", którego znamy z programów tv.
Zastanawiam się dlaczego świat oszalał na punkcie książki nie tej, a "Kot Bob i ja". Historia, w dużym uproszczeniu, jest podobna. Mamy dwóch narkomanów, mamy dwa niesamowite koty, mamy odbijanie się od dna i wychodzenie na prostą... a "Kocia magia" - mam wrażenie - jest jednak i lepiej i inteligentniej napisana.
Gdyby ktoś miał ochotę - wstawiam na półkę "do sprzedania".

Edit: sprzedana