A parent's guide to eating disorders and obesity
martka

Jeżeli niepokoisz się, ponieważ: - Twoje dziecko nadmiernie się objada, co prowadzi do otyłości, - Twoja córka stosuje diety, jest nadmiernie wychudzona, uparcie odmawia jedzenia i podejrzewasz anoreksję, czyli jadłowstręt psychiczny lub - odwrotnie, przejada się, lecz nie tyje, bo nadużywa środków przeczyszczających (bulimia), to zapoznaj się z treścią tej książki. W niej znajdziesz ważne...

Jeżeli niepokoisz się, ponieważ:
- Twoje dziecko nadmiernie się objada, co prowadzi do otyłości,
to zapoznaj się z treścią tej książki.
W niej znajdziesz ważne informacje i odpowiedź na nurtujące Cię pytania.
Dzięki niej pozbędziesz się niepokoju i dowiesz się, co zrobić, aby zniknęły przykre sytuacje przy stole.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 1993

źródło okładki: www.conrada11.pl

MikaDarka | 2014-09-28
Przeczytana: 28 września 2014

Gorąco polecam tę pozycję wszystkim zainteresowanym psychodietetyką i zaburzeniami łaknienia. Choć książka ma swoje lata i teoretycznie jest to forma przewodnika dla rodziców, to zawarte w niej kwestie nakreślają nam zaburzenia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się, otyłość) na tyle ogólnie, że każdy zainteresowany tematem znajdzie w niej wszystkie podstawowe informacje. Po raz kolejny przekonałam się, jak bardzo niezgłębiona jest ludzka psychika, bo to ona tak naprawdę odpowiada za te zaburzenia, które wszyscy kojarzą (niesłusznie) z chęcią uzyskania perfekcyjnej figury... Jak się okazuje chęć bycia 90/60/90 to ostatni bodziec dla pojawienia się zaburzeń odżywiania, bo 99% takich problemów to kwestia emocji.

LadyMonster | 2017-11-17
Na półkach: Przeczytane, 2017