Remembrance

Cykl: Pośredniczka (tom 7)
006237902X
angielski
Anna

W siódmej części serii Mediator, Susannah Simon chce zrobić dobre wrażenie w swojej pierwszej pracy po ukończeniu collegu (i zaręczeniu się z doktorem Jesse’m de Silva). Ale kiedy napotyka na swojej drodze sprawę starożytnego morderstwa, wszystkie duchy i byli faceci to zaledwie początek tego, co będzie ją nawiedzać.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/25573701-remembrance

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/25573701-remembrance

Martyna | 2016-01-10
Przeczytana: 08 lipca 2011

Jak wracać to z klasą i z przytupem! Bardzo przyjemna powieść, miło było powrócić do przygód Suze i Jessego, i raz jeszcze zagłębić się w wyjątkowy klimat "Pośredniczki".

Flusz | 2019-03-10
Przeczytana: 10 marca 2019

Oj boli mnie teraz serce. Boli...

Przypomniałam sobie o tej serii i postanowiłam zrobić reread. I uzmysłowiłam sobie, że to właśnie chyba ta seria zniszczyła moje postrzeganie mężczyzn w prawdziwym życiu, bo kto mógłby doścignąć takiego Jessego de Silvę?

Pamiętam, że nastoletnia wersja mnie marzyła, żeby w moim domu był taki duch, który zakochałby się we mnie bez pamięci.

Ehh, mówi się, że książki rozwijają umysł, ale najwidoczniej potrafią też w nim coś zniszczyć, skoro nadal (mimo upływu 15 lat od mojego pierwszego spotkania z tymi książkami), aż tak bardzo przeżywałam historię Jessego i Suze.

Nie ma co ukrywać, że ostatni tom oryginalnej serii - Czwarty Wymiar - przyprawił mnie o niekontrolowany wyciek słonej wody z oczu... A jak już chyba zdążyłam wielokrotnie o tym wspomnieć - ja bardzo rzadko płaczę przy książkach. Uhh. Nawet teraz zaczynam niebezpiecznie pociągać nosem. Nie ma to jak nostalgia, która uderza w człowieka z siłą pociągu...

No ale zabrałam się za...

Roksolana | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Niesamowicie długo czekałam na tę książkę i w końcu przyszła!
Nie mogłam się doczekać, aby poznać dalsze losy bohaterów, których poznałam (i do których przywiązałam się) wiele lat temu, będą jeszcze w gimnazjum. Dlatego tak bardzo ucieszyła mnie wiadomość o kolejnej części Mediatorki. Uważam, że jest to udana kontynuacja, tak jak poprzednie części czyta się lekko, akcja jest wciągająca. Chociaż miejscami zachowania niektórych bohaterów było trochę irytujące (mam tu na myśli głównie Suze, która dalej miewa problemy ze szczerością i uważa, że zawsze ze wszystkim da sobię radę sama oraz Paula, który już mógłby dać spokój).
Po przeczytaniu czuję jednak lekki niedosyt, w głównej mierze dlatego, że to już koniec... Dlatego nie byłabym zawiedziona, gdyby miała się ukazać kolejna część, ale przypuszczam, że to tylko moje skromne życzenie:)

japonskaturystka | 2016-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2016, W oryginale
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Podobało się, ale ten Paul jest na maksa męczący. ;)

Justyna Tkacz | 2019-06-06
magija | 2019-04-19