Perswazja

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Tom Thorne (tom 11)
Wydawnictwo: Burda Książki
The dying hours
horror
Małgorzata

W Londynie ma miejsce seria samobójstw wśród starszych osób. Policja nie widzi w tym nic podejrzanego, zamyka jedną sprawę po drugiej. Tylko jeden człowiek podejrzewa, że w grę wchodzi coś bardziej złowieszczego. Inspektor Tom Thorne, przeniesiony niedawno karnie do służby mundurowej, ma przeczucie, że w tych zgonach ktoś maczał palce. Krok po kroku, narażając swą i tak już mocno...

Inspektor Tom Thorne, przeniesiony niedawno karnie do służby mundurowej,
ma przeczucie, że w tych zgonach ktoś maczał palce. Krok po kroku, narażając
swą i tak już mocno nadszarpniętą reputację, podupadającą karierę i ledwie
rozpoczęty nowy związek oraz przyjaźń i dalsze kariery swych nielicznych
przyjaciół, rusza tropem mordercy.

Natrafia na sławną sprawę sprzed lat i zatwardziałego londyńskiego gangstera,
który nie zawaha się przed niczym, aby dopełnić krwawej zemsty. To człowiek
niemający nic do stracenia i sporą listę ofiar do zlikwidowania. Co więcej, zna
sposób, aby zmusić tych ludzi, aby sami odebrali sobie życie… W tej rozgrywce
prócz zimnej krwi Thorne’owi potrzebna będzie zwłaszcza siła perswazji.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,1,4,832,perswazja.html

Piotr | 2016-12-16

To nie jest moje pierwsze spotkanie autorem.
Nie miej ta książka podobała mi się chyba najbardziej.

Już na samym początku mamy motyw, ofiary i potencjalnego zabójcę, choć nie wiadomo, czy te sprawy są ze sobą powiązane. Przez całą książkę toczy się walka z czasem, którą nie wiadomo kto wygra.
Książka to doskonale skonstruowana intryga sprawia, że od powieści ciężko się oderwać.

Mark Billingham od samego początku skrupulatnie buduje intrygę, wprowadza sporo wątków i zwodzi czytelnika, a wszystko po to żeby finał był zaskakujący i godzien zapamiętania.

Preetishya | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

Perswazja to przekonywanie o czymś, namawianie lub odradzanie z przytoczeniem argumentów popierających słuszność zdania. Jest to też wpływanie na kogoś w celu skłonienia go, by w coś uwierzył, przekonywanie kogoś o czymś, wyjaśnianie komuś czegoś.
Wszelka perswazja jest przekonywaniem kogoś o czymś lub tłumaczeniem czegoś komuś. Czyni się tak z zamiarem spowodowania zmiany opinii, przekonań i postaw jednostki lub korygowania i wzbogacania posiadanego przez nią zasobu wiadomości w różnych sprawach.

Skuteczna perswazja polega na wywołaniu-za pomocą jakiegoś komunikatu-określonych zachowań (lub powstrzymaniu się od innych) adresata lub na zmianę (ewentualnie wzmocnieniu) jego opinii, postawy lub nastroju. *

Tytuł książki naprawdę idealnie mówi nam już o czym będzie książka. Przed przeczytaniem, można usiąść i zastanowić się, cóż też ona będzie zawierała, skoro już w tytule mowa o przekonywaniu kogoś o swoich racjach, wpływaniu na drugiego człowieka, czyli właśnie o perswazji. Czyżby...

figlarna24 | 2014-06-16
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Zemsta ponoć najlepiej smakuje na zimno. Zemsta, to ten moment, by ukarać wszystkich tych, którzy mieli wpływ na nasze życie, w negatywnym słowa tego znaczeniu.Na moment zemsty się czeka. Nawet latami. Ale czy warto?
Na to pytanie odpowie w najnowszej książce znany i lubiany pisarz- Mark Billingham.

Twórcę już wam polecałam. A stało się to za sprawą wcześniej recenzowanej prze ze mnie kryminału "Impuls śmierci".

Tym razem także jednym z głównych bohaterów jest policjant Tom Thorne. Ten zdegradowany, za karę przeniesiony do służby mundurowej policjant możne wykazać swój szósty zmysł w nietypowych sprawach. A spraw jest kilka, a Tom Thorne czuje, że sprawca jest jeden i kieruje nim niebezpieczna, zagrażająca niewinnym chęć zemsty.
Ale cóż to się dzieje, że policjant rusza tropem mordercy?

Otóż, w Londynie dochodzi do serii samobójstw starszych osób. Dla policji nie jest to nic dziwnego. Ale nie dla naszego bohatera. Dla niego taka ilość zgonów jest niepokojąca. On musi to...

Kiedy człowiek ma za sobą dziesięć tomów przygód jakiegoś bohatera, kolejna część, bez względu na to, czy będzie wybitna, czy tylko dobra, jest niesamowitym przeżyciem.
Więź łącząca czytelnika z postacią jest już tak silna, że chłonie się jak gąbką wodę, każdą jego historię.
A jaka jest "Perswazja"? Bardzo interesujące morderstwa, ciekawa intryga i oczywiście zwroty akcji, które sukcesywnie pojawiają się na kolejnych stronach.
Cóż tutaj więcej dodać, lubię Billinghama i czekam już na moment, w kórym wezmę kolejną część w swoje ręce.

dorzynka | 2017-02-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 24 lutego 2017

Książka "szła" mi trochę opornie... Możliwe, że można ją zaliczyć do wagi pół-ciężkiej. Przez całą książkę czytelnik myśli: eeeee... skoro wiadomo kto zabija to po co dalej czytać? a tu psikus :) nic więcej nie napiszę- polecam!

ladymakbeth | 2017-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2017

To pierwsza książka Billinghama, jaką miałam okazję przeczytać. Nie spodziewałam się, że tak przypadnie mi do gustu.
Pora nadrobić pozostałe tomy.

Kiti | 2015-02-19

Twórczość Marka Billinghama poznałam 1,5 roku temu, jednak przez ten czas przeczytałam całą serię o Tomie Thornie, składającą się z 12 tomów. Już niebawem ma pojawić się nowa część - ,,Kości", z którą na pewno także się zapoznam.

W Londynie dochodzi do serii zabójstw. Nikomu z policji nie chce się w to zagłębiać, wszyscy uznają, że zmarli sami zechcieli odebrać sobie życie. Tom Thorne ma na ten temat inne zdanie i postanawia rozpocząć prywatne śledztwo, przez które może mieć niemałe kłopoty. Kto ma rację? Czy samobójcy tak naprawdę nie chcieli umierać?

Zacznę od tego, że ,,Perswazja" znacznie różni się od poprzednich książek Billinghama. Tutaj już na samym początku mamy motyw, ofiary i potencjalnego zabójcę, choć nie wiadomo, czy te sprawy są ze sobą powiązane. Przez całą książkę toczy się walka z czasem, którą wygra mężczyzna lub Tom Thorne. Zakończenie także jest dość zagadkowe i niesamowicie prowokuje do sięgnięcia po kolejny tom.

Styl autora jest prosty, kryminał czyta się...

chochlikowa | 2014-12-08

To moje pierwsze zetknięcie z tym autorem i sięgając po tę pozycję w bibliotece, nie miałam pojęcia, że jest to jedna z wielu książek w cyklu o Tomie Thornie. Z podobnych tomów przygód moje jedyne uznanie zyskał chyba tylko bohater Myron Bolitar, którego świetnie wykreował Harlan Coben. Toma myślę, że mogłabym polubić, gdyby ktoś kilka lat temu dał mi pierwszą książkę z jego przygodami. Może szłabym jak po nitce do kłębka i 'Perswazja' byłaby tylko kolejną pozycją do odhaczenia. Może, ale jednak tak się nie stało. Z tego typu cyklami jest pewien problem - człowiekowi ciężko jest utrzymać prawidłową kolejność. I chociaż autorzy starają się, aby przypadkowe zetknięcie z daną pozycją nie wpływało na chaos, czy to druga, siódma, czy ósma część. I tak było w tym przypadku. 'Perswazja' to dobry kryminał, ale nie zapada jakoś szczególnie w pamięć. Czasami miałam ochotę przekartkować kilka stron do przodu, żeby jakoś przyśpieszyć akcję. Mam wrażenie, że trafiłam na słabszy tom i gdyby w...

wadera1966 | 2016-10-29
Przeczytana: 29 października 2016

powiem tak , temat ciekawy , język prosty ale niestety momentami nużąco...nie ma napięcia, watki osobiste są płytkie.Nie wywarła na mnie żadnego efektu.Przeczytałam bo zaczęłam i tyle.

Akledsss | 2018-06-03