Wymarzony czas

Wydawnictwo: Znak
Darmowe dodatki Edytuj książkę
literatura polska
Ag2S

Każdy ma swój wymarzony czas. To czas na miłość, na szczęście. Czas radości, ale i zmian. Magda ma już swój wymarzony dom i cieszy się na myśl o tym, że już wkrótce stworzy prawdziwą rodzinę dla Marcysi i Ani. Wie jednak, ile przeszkód musi jeszcze pokonać, zanim nadejdzie ich wymarzony czas. Przed Michałem też niełatwe zadanie: czy jego miłość do Magdy wystarczy, by ją przekonać? Czy tych...

Czy tych dwoje odważy się myśleć o wspólnej przyszłości?
Kacper, ojciec Julki, za wszelką cenę chce ją odzyskać i pokazać pewnej kobiecie, jak bardzo się kiedyś pomyliła, odrzucając jego uczucie...

"Malownicze. Wymarzony czas" to piękna opowieść o tym, że choć przeszłości nie można już zmienić, to przyszłość jest w naszych rękach. Każdy ma szansę przeżyć swój wymarzony czas.

Zajrzyj do Malowniczego. Tu zawsze jest czas, by się uśmiechnąć i porozmawiać.
Wymarzony czas.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2014

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5504

Miłości nie zmierzysz centymetrem

Znów dzięki powieści Magdaleny Kordel znalazłam się w Malowniczem. Znów zajrzałam do życia moim ulubionych bohaterów jakże popularnego cyklu, opowiadającego o mieszkańcach i przybyszach pewnego uroczego miasteczka w Sudetach. I znów popadłam w stan czytelniczego zachwytu. Znów się zachwyciłam książką, którą odkładam na półkę ulubionych lektur. Dołączy do innych tomów tej serii.

Malownicze leży sobie u podnóża pięknych gór. Nie jest wbrew pozorom senną mieściną, którą ożywiają tylko przyjazdy turystów. Tu mieszkają niezwykli ludzie, których traktuję już jak dobrych znajomych. Magda powoli zagospodarowuje swój dom. I podejmuje ważne życiowe kroki. Podąża trudną drogą, by zaadoptować dwie przeurocze dziewczynki, siostry, które w życiu już doznały krzywdy. Ale licho i źli ludzie nie śpią. Ktoś próbuje ją oczernić i pisze fałszywy donos. Tak ze złości i całkowicie bezpodstawnie. Pod dach naszej bohaterki trafiają na dodatek pewna młoda kobieta, pies i mała dziewczynka. Szukają schronienia przed złem, które ich dopadło. Michał niby kocha, ale... Jakże wiele dzieje się w życiu Madeleine! Ale to nie wszystko, co ma miejsce w powieści. Do Malowniczego trafia też Kacper, który nieźle namiesza w życiu piekącej kłopotki Krysi... A Kraśniakowa plotkara nagle staje się milcząca...

Tym, którzy zagościli już kiedyś w Malowniczem ten opis zdecydowanie wystarczy do rozpoczęcia lektury. Tym, którzy jeszcze nie przeczytali żadnej książki Magdy Kordel postaram się objaśnić na czym polega fenomen (dokładnie tak! Bowiem świadomie używam tego słowa) tej książki i całej serii. Autorka pisze o prowincjonalnym miasteczku i jego społeczności. O zwykłych ludziach i ich życiu. O codzienności, która tylko na pierwszy rzut oka może wydawać się nudna i szara. W życiu opisywanych postaci dzieją się bowiem rzeczy zwyczajne i niezwyczajne w jednym. Bo niby kocha wielu ludzi i miłość to coś oczywistego, ale jakże niezwykła potrafi ona być. Jak wiele zmienić, jak pozwolić piękniej i pełniej żyć! Magdalena Kordel pisze o miłości i tej między kobietą i mężczyzna i tej rodzicielskiej. Ukazuje relację między Magdą a Michałem, ale i determinację tej bohaterki w walce o adopcję. Autorka pisze też o przyjaźni, która pomaga, gdy ktoś zrobi krzywdę. Która jest balsamem na obolałe serce. A wreszcie i o nadziei na lepszą przyszłość, która może mieć miejsce nawet wtedy, gdy przeszłość jest koszmarna i pełna dramatycznych momentów.

Tematy popularne w wielu powieściach dla kobiet Kordel potraktowała bardzo świeżo i oryginalnie. O prowincji pisze bowiem z wdziękiem i polotem. Nie przerysowuje jej obrazu, a w przedstawionym w powieści świecie jest dużo i dobra, i zła. Są czarne charaktery, są ludzie popełniający błędy, ale i tacy, którzy muszą umieć je przebaczyć. Życie nie bywa całkiem łatwe. Pojawiają się w nim trudności i dramatyczne wydarzenia.

Cała książka zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, a zakończenie dość mnie zaskoczyło mocnym akcentem, którego się nie spodziewałam. Przyprawiło o dreszcz emocji. Podkreśliło smak całej książki, którą można ocenić jako świetne babskie czytadło, ale i powieść, która niesie optymizm i nadzieję. Autorka przez kilka książek niezwykle umiejętnie i ciekawie kreśli losy swoich bohaterów. Komplikuje je i wplata w nie coraz to nowe doświadczenia. To sprawia, że czytanie kolejnych książek nie nuży, a one same nie są napisane na „siłę”. I za to właśnie autorce biję największe brawa, bo pisanie kontynuacji uważam za wyższą szkołę jazdy, za coś, co wymaga sporych umiejętności i talentu.

Książki o Malowniczem są pogodne, dopracowane i idealne na każdą pogodę. Polecam je czytelniczkom w każdym wieku, stanie cywilnym i zaręczam, że nuda przy ich czytaniu nie grozi. Nawet gdy macie niezwykle atrakcyjne plany wakacyjne to wizyta w Malowniczym okaże się bardzo ekscytująca i pełna wrażeń. Zatem zapraszam do Malowniczego i życzę miłej lektury.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

Opinie czytelników (1986)
eduko7 | 2018-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Wymarzony czas – nadzieje na realizację planów i pragnień. To również czas spełniających się życzeń, lecz czy wypowiadające je osoby zdawały sobie sprawę, jakie będą ich konsekwencje? Do Malowniczego przybywają nowe osoby – jedne uciekają, inne – poszukują. Każda z nich ma jakąś swoją tajemnicę. Witają je dobrze znani już czytelnikowi bohaterowie. Czy ich losy splotą się?
Tradycyjnie powieść Pani Magdaleny napawa czytelnika optymizmem i poczuciem, że mając dobrych ludzi wokół można poradzić sobie z każdym życiowym zakrętem. A jednocześnie, że warto mieć marzenia i cierpliwie, konsekwentnie je realizować, wierząc, że „nic nie dzieje się bez przyczyny. Trzeba tylko czasu, by zwisające luźno nitki zaczęły się splatać i tworzyć precyzyjny wzór”.
Ciekawym uzupełnieniem świata dorosłych i ich spraw są dzieci ze swą niezwykle trafną, choć zaskakującą logiką. Przykładem może być wypowiedź Zosi o komunikacji ze swoim psem: „Powiedział mi (…)ogonem. Jak widział boczek, ogon mu się śmiał do...

wiejskifilozof | 2016-07-22

Ha,naprawdę mnie wciągnęły książki Kordel.Kobieta piszę wręcz idealnie,jestem pod wrażeniem.
Tu jest podobnie,piękne okolice,cudowni ludzie.I owszem znajdzie się wśród nich czarna owca.
Mamy też Cyganów,pewną figurkę.
Ta książka,jest bardziej poważna niż tamte.
Bardziej momentami smutna,jestem bardzo zadowolony.Że ją przeczytałem.

Ela | 2014-06-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 13 czerwca 2014

„Malownicze. Wymarzony czas” to znakomita kontynuacja „Wymarzonego domu”. Spotykamy tu wielu bohaterów poprzednich książek Magdaleny Kordel, których akcja osadzona jest w tym urokliwym miasteczku, ale oczywiście pojawiają się także nowe postaci, nowe wątki i nowe kłopoty. Duże kłopoty. Bo - mimo lekkiego stylu – autorka porusza tu bardzo poważne i trudne problemy. Na plan pierwszy wysuwają się skomplikowane relacje rodzice – dzieci. I chodzi tu zarówno o maluchy czy nastolatki, jak i dzieci od dawna dorosłe i usamodzielnione. Jest to także książka o różnego rodzaju przemocy, która – choć wynika z wielorakich pobudek – zawsze jest zła. Znajdziemy też doskonale poprowadzony wątek sensacyjny, który do końca trzyma czytelnika w napięciu.

Oczywiście jak zawsze u Magdaleny Kordel mamy wiele subtelnego humoru zarówno słownego, jak i sytuacyjnego. Ale to chyba najbardziej poważna z dotychczasowych książek tej autorki. Powieść, która nie tylko zapewnia świetny relaks, ale i zmusza do...

Lidka | 2018-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Jestem zauroczona "Malowniczą " serią. Na pewno sięgnę po kolejne tomy.
Czyta się błyskawicznie, lekkie pióro i przedstawione postaci interesujące.
Jedynym mankamentem tej książki jest to, że do pracy poszłam kompletnie niewyspana ;)
Polecam

Katherina87 | 2014-12-09

Malownicze. Wymarzony Czas. Tom II.
To czas na miłość, na szczęście. Czas radości, ale i zmian. Magda, na dobre związana już z Malowniczem, cieszy się, że wkrótce stworzy prawdziwy dom dla Marysi i Ani. Wie jednak, ile przeszkód musi jeszcze pokonać, zanim nadejdzie ich wymarzony czas. A przeszkody jak na złość się mnożą.
Przed Michałem też niełatwe zadanie: czy jego miłość do Magdy wystarczy, by ją przekonać? Czy tych dwoje odważy się myśleć o wspólnej przyszłości?
Ojciec Julki za wszelką cenę chce pokazać Krysi, jak bardzo się kiedyś pomyliła, odrzucając jego uczucia.

Jak widać na wszystko jest odpowiedni czas i nic nie dzieje się bez przyczyny, wiele spraw przesądzonych jest nam z góry.

To opowieść o tym, że choć przeszłości nie można już zmienić, to przyszłość jest w naszych rękach.

Książka bardzo fajna, wciągająca bardzo miło się ją czyta.

Kasia | 2014-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Książka Malownicze Wymarzony czas, jest kontynuacją pierwszej części serii Malownicze Wymarzony dom. Nie ma w niej powtórzeń z pierwszej części, co jest miłym zaskoczeniem, bo nie trzeba czytać tego co już jest czytelnikowi znane. Książka należy do tych, które czyta się w jeden wieczór i odkłada z uśmiechem na twarzy. Są w niej jednak poruszone ważne sprawy między innymi problemy z adopcją czy małomiasteczkową wrogością. Książkę polecam na letnie wieczory.

kama100 | 2018-06-23
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 23 czerwca 2018

Malownicze to cudowne miejsce, pełne pozytywnej energii. Aż chciało by się tam pojechać, poznać jego mieszkańców i może zostać na dłużej.
Wspaniała książka, od której ciężko się oderwać. Ja z największą chęcią sięgam po kolejną część

Kachusek | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018

Fajerwerków nie uświadczyłam, ale przyznaję, że było lepiej niż w pierwszej części. Dużo się działo, ciekawe wątki.. Choć jeszcze trochę infantylnych momentów się pojawiło, a już scena z pistoletem zamiast zmrozić - rozbawiła. Jestem ciekawa trzeciej części, a to już plus.

basik | 2016-06-09

"Wymarzony czas" to dalsze losy bohaterów "Wymarzonego domu"
Powieść o zwyczajnym życiu zwyczajnych ludzi.
Ich kłopotach, zmartwieniach, radościach i marzeniach.
O sytuacjach życiowych, które nam też mogą się przytrafić.
Lekka, pogodna, pełna humoru ale też wzruszająca. Bo porusza też smutne sprawy....kłopoty z adopcją czy przemoc w rodzinie.
Bardzo podoba mi się postać Magdy. Kobieta o złotym sercu, która mimo wielu przeszkód krok po kroku dąży do upragnionego celu. Potyka się , upada, podnosi i dalej do przodu, z wyglądu krucha i delikatna, ale w środku silna i twarda.
Ta powieść podnosi na duchu. Daje wiarę w lepsze jutro.
Z uczuciem zadowolenia i uśmiechem na twarzy odłożyłam przeczytaną książkę i było mi po prostu dobrze na duszy a równocześnie smutno że to już koniec tej wspaniałej historii.

Madi | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Dalsze losy Magdy i bohaterów z Malowniczej również ciekawe jak pierwsza część.
Mamy tu problemy Magdy z utworzeniem rodziny zastępczej dla Marcysi i Ani.
Poznajemy nowe bohaterki -Martę i jej córkę Zosię ,które przywożą do Malowniczej nowe problemy.Pokazuje się też Kacper,tata Julii.
Tak! Z tymi bohaterami nie można się nudzić.

zobacz kolejne z 1976