Szczęście all inclusive

Wydawnictwo: Filia
Ag2S

Piękna grecka wyspa skąpana w południowym słońcu, gaje oliwne, plaże, luksusowy hotel i galeria interesujących bohaterów. Beata, która musi przewartościować swoje życie i uwolnić się z toksycznego związku, Jakub, któremu piękna figura i pozycja zawodowa narzeczonej przesłoniła własne pragnienia, dynamiczna Agnieszka, która czerpie z życia pełną garścią ale zapomina o najważniejszym, i...

Beata, która musi przewartościować swoje życie i uwolnić się z toksycznego związku, Jakub, któremu piękna figura i pozycja zawodowa narzeczonej przesłoniła własne pragnienia, dynamiczna Agnieszka, która czerpie z życia pełną garścią ale zapomina o najważniejszym, i nieludzko przystojny Grek, Kostas, właściciel gaju oliwnego.
Wszyscy spotykają się w luksusowym hotelu w samym środku upalnego lata. Ciąg wydarzeń sprawi, że dla każdego z nich greckie wakacje okażą się przełomowe. Bo szczęście przychodzi znienacka, zaskakuje i obezwładnia jak piękne krajobrazy słonecznej wyspy. Szczególnie szczęście all inclusive.
Lekka, wakacyjna opowieść o wartkiej akcji i ciepłym przesłaniu, skąpana w południowym słońcu uroczej, greckiej wyspy.

źródło opisu: Wydawnictwo Filia, 2014

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5504

Pakiet szczęścia

Trzecia przeczytana przeze mnie powieść Krystyny Mirek przeniosła mnie do uroczej Grecji. Tam wakacje mieli spędzić główni bohaterowie książki, którzy po trudach codziennego, szarego dnia wybrali opcję urlopu w luksusowym hotelu. To były plany, które szybko zweryfikowało życie. Nie każdy spędził kanikułę na błogim lenistwie, ale wszystkim ten wyjazd odmienił los i przyniósł różne niespodzianki.

Na piękną grecką wyspę, pachnącą morzem i ziołami, na której królują gaje oliwne, plantacje cytrusów i bajeczne plaże przyjeżdża Beata. Pierwotnie miała tu spędzić uroczy urlop ze swoich chłopakiem, jako nagrodę za otrzymany awans. Zamiast tego jednak zwolniono ją z pracy, a premia, z której miała opłacić pobyt odeszła w niebyt. Beata zmuszona przez los zmieniła opcję i przybyła do pracy jako pokojówka. Zamiast być obsługiwaną stała się obsługującą. Nie bacząc na wykształcenie podjęła się ciężkiej pracy i zaczęła mocno zastanawiać się nad związkiem, w którym od kilku lat tkwi. Agnieszka jest Polką, która od kilku lat pracuje w greckim hotelu. Spotyka się z różnymi mężczyznami, ale w jej sercu szczególne miejsce zajął Kostas – Grek, który ma przejąć od ojca gospodarowanie oliwnym gajem. Aga musi co nieco przeżyć, by sobie uzmysłowić czego potrzebuje, aby być w pełni szczęśliwa. W jednym z apartamentów mieszkają Oliwia i Jakub. Są parą i łączą ich też stosunki zawodowe. Ten urlop wyświetli prawdę o ich związku.

Czytając książkę odwiedzamy hotelowe pokoje i wkraczamy w życie ludzi,...

Czytając książkę odwiedzamy hotelowe pokoje i wkraczamy w życie ludzi, którzy mimo wykupienia opcji all inclusive nie zawsze potrafią być szczęśliwi i doceniać to, co mają, co los im podarował, na co ciężko zapracowali. Wielu z nich mniema, że szczęście można kupić. Nie można też całego życia podporządkować tylko pracy zawodowej, bo prędzej czy później dostrzeżemy wokół siebie jedynie pustkę i samotność.

Przedstawione przez autorkę postacie w trakcie pobytu na malowniczej greckiej wyspie przechodzą prawdziwe metamorfozy. Zwyczajnym ludziom chwila wolnego od pracy czasu, odpoczynek od codzienności uświadamia, co w życiu robią źle, co wymaga zmian, co warto poprawić i co naprawdę jest ważne. Odkrywają smak szczęścia, które bywa kapryśne i potrafi umykać niczym piękny motyl.

Powieść to przyjemna i relaksująca lektura w wakacyjnym klimacie, rozgrywająca się w pięknej scenerii. Napisana lekko i z polotem niesie w sobie i głębszą treść. Uczy jak osiągać szczęście i czego w życiu nie pomijać. Autorka opowiadając losy Polaków ukazuje urok greckich plaż, czar malowniczych krajobrazów, greckie rodzinne tradycje, specyfikę kuchni a więc to czym zachwycają się turyści z całego świata. Tym samym zachęca do odkrycia uroków Krety i rozbudza tęsknotę za wypoczynkiem pod greckim niebem. Ale i przestrzega, że urlop to niekiedy prawdziwy egzamin dla zapracowanych ludzi, którzy w szarej codzienności częściej się mijają niż spędzają ze sobą czas. Urlop bywa bardzo brzemienny w skutki i pozwala na podjęcie decyzji o zmianach. Zmianach często koniecznych, które sprawią, że szczęście stanie się czymś realnym i w zasięgu ręki.

Krystyna Mirek napisała kolejną świetną książkę dla kobiet, znakomite babskie czytadło, które umili wakacje, pobyt na działce, plaży czy leśnej polanie. Wartka akcja, wakacyjny klimat i zgrabne dialogi dodają książce uroku. Polecam lekturę spragnionym relaksu, chcącym odpocząć od szarej rzeczywistości i tym, którzy chcą się rozmarzyć. Książka poprawiająca humor, idealna na chandrę i niepogodę. Idealna dla tych czytelników, którzy kochają powieści skąpane w śródziemnomorskim klimacie, pachnące wspaniałą kuchnią i miłością.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

Kasiek | 2015-03-14
Przeczytana: 14 marca 2015

Książka lekka, nieskomplikowana i choć głosi pewne mądrości życiowe, to jednak do mnie one, w tym wydaniu, nie przemawiają. Wszystkiego jest za dużo i za płytko jest to przedstawione, aby odkryć w tym głębszy sens. Każdy wątek przybiera taki obrót, jakiego można się było spodziewać. Nic, co dzieje się w życiu bohaterów, nie jest zaskoczeniem. Zaletą tej książki jest na pewno przystępny język, dzięki któremu czyta się szybko, a także możliwość odprężenia, bo nie wymaga zbyt wielkiego skupienia na fabule.

onika | 2015-05-20
Przeczytana: maj 2015

Ha! „Szczęście all inclusive” zaskoczyło mnie niezmiernie. Książka pani Mirek okazała się bajką dla dużych dziewczynek, którą przeczytałam z prawdziwą przyjemnością, bez mdłości i zastanawiania się, jakie różowe pigułki szczęścia pisarce dostarcza jej dealer. Oczywiście, historia obfituje w niesamowite zbiegi okoliczności, które prowadzą bohaterów do nieuchronnego happy endu, jednak wymyślone przez autorkę postaci nie są nieskończenie piękne i dobre, magia nie przepełnia ich życia i swoje po tyłku muszą zebrać. A słoneczna Grecja, do której uciekają na urlop wcale nie jest rajem obiecanym, a raczej skalpelem, który skutecznie przecina nabrzmiały zgorzel ukrytych kłopotów i niedomówień.

Zaskoczyło mnie szerokie spektrum poruszanych przez pisarkę problemów i bardzo podobało mi się zaproponowane przez nią ich rozwiązanie. Może momentami było ono zbyt bajkowe, jakby dobra wróżka machnięciem różdżki rozprostowywała wszelkie pogięte charaktery, ale w końcu jest to ”lekka, wakacyjna...

AuroraBorealis | 2015-10-26
Przeczytana: 25 października 2015

Ten kto czytał kilka moich poprzednich opinii wie, że lubię Grecję, ba ja za nią wprost przepadam niczym za zimnym napojem w upalny dzień :). Dlatego też zwykle sięgam po książki z nią związane – czy to podróżnicze czy obyczajówki, ponieważ uwielbiam ten specyficzny klimat i piękne krajobrazy odwzorowane idealnie tj na pocztówkach - zero photoshopu, zero upiększania. To co widzisz, często w rzeczywistości okazuje się być znacznie piękniejsze. Wiem co piszę, bo miałam okazję być w Grecji kilka razy. :)

Postanowiłam więc kiedy pojawiła się w mojej bibliotece nowa Mirek czyli "Szczęście all inclusive" przygarnąć ją do siebie.

Zwykle do twórczości polskich pisarek podchodzę jak przysłowiowy pies do jeża, ponieważ już kilka razy rozczarowałam się, ale skoro z panią Mirek nie miałam jeszcze do czynienia to pomyślałam, że tym razem zaryzykuję.

Książka opowiada historie kilkorga Polaków, które się ze sobą przeplatają za sprawą wyjazdu zagranicznego. I tak mamy tu:

– Beatę młodą...

smallangel | 2017-09-08
Przeczytana: 07 września 2017

Przeczytałam "Szczęście.." przez zupełny przypadek, a nie z własnego wyboru. Sama raczej nie zdecydowałabym się na powieść z taką okładką. Nie chodzi nawet o to, że kojarzy mi się ona z literaturą niskich lotów. Raczej o to, że przede mną jeszcze tyle genialnych książek, a wolnych chwil na czytanie jakoś tak coraz mniej. Nie będę snuła tutaj dysput filozoficznych przemawiających za tym, aby "Szczęściu" jednak nie dać szansy, raczej powiem, aby wybrać na nią dobry czas w swoim życiu. Ten moment, kiedy kończy się lato, pada deszcz i do kolejnych wolnych, słonecznych chwil są jeszcze miliony minut. Z pewnością książka pani Mirek sprawi, że będzie Wam lepiej, cieplej, a otaczający świat okaże się znowu dość przyjazny. Nie żałuję poświęconych chwil. Jest mi cieplej.

Kachusek | 2017-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Okładka piękna, zachęcająca, Grecja jak zawsze również.. zawartość książki jednak już mniej. Czyta się lekko, ale jakoś bez większych emocji. I nawet nie chodzi o happy end u wszystkich bohaterów, ale o zbyt szczegółowe do niego dążenie. Można było przeskakiwać większe akapity i też było wiadomo, o co chodzi. Całość wypadła średnio, ale nie zniechęcam się i sięgnę po kolejne książki pani Mirek.

Pokrecona | 2014-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2014

"Szczęście all inclusive" to nawet całkiem sympatyczna książka
Lekka, orzeźwiająca niczym morska bryza powieść na tle greckiej wyspy. Historia przedstawiona jest tutaj od innej strony niż do tej pory czytałam
Dzięki tej lekturze zdałam sobie sprawę co czuje obsługa hotelu gdy my odpoczywamy i relaksujemy się na urlopach ;)
Słoneczna i pełna wiary w uczucie, przepełniona nadziejami i zapachem greckich oliwek.
Polecam!

miki24gr | 2015-03-18
Przeczytana: 18 marca 2015

Pod gorącym greckim słońcem, gdzie jedni pracują, a inni przybywają odpocząć w luksusowych warunkach można spotkać miłość i szczęście...
Wspólnym mianownikiem dla bohaterów jest miejsce pobytu- luksusowy hotel, natomiast różni ich niemal wszystko.
Przyjemna, ciepła powieść, dobra lektura w czasie oczekiwania na gorące lato!

andzia12 | 2014-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Kolejna świetna książka autorstwa Krystyny Mirek!
Tym razem autorka poruszyła ważne problemy, takie jak: zaniedbanie dziecka przez zapracowanych rodziców, które próbuje zwrócić ich uwagę, czy też co traca kobiety, które ciagle bięgną za karierą i tym samym nie mając zycia prywatnego(przypadek Oliwii, która boleśnie się o tym przekonuje).
Dla wszystkich bohaterów "Szczęście all inclusive" Grecja staje się miejscem, gdzie przeglądają oni na czy i dostrzegają, to co jest najwazniejsze w ich życiu- tak jak Jakub, który poznaj Beate, czy też Agnieszką, która od 5 lat kocha Greka.
Książka idealnie nadajesię na wakacyjne leniuchowanie- zarówno w zaciszu domowym, jak i na wyjeździe.
Gorąco polecam!

beatka18 | 2015-03-12

ciężko mi się czytało tą książkę choć pomysł był bardzo fajny, nudne wprowadzenie w historie każdego bohatera a rozwinięcie nie porywa, czytałam tą książke żeby przeczytać, ksiązka jak dla mnie nijaka ale jak wiadomo każdy ma inny gust

Pani_Wu | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

Greckie wakacje

Wyobraź sobie Czytelniku, że los płata Ci psikusa i zamiast polecieć na wymarzone wakacje na Krecie lecisz tam, ale jako...pokojówka.

Bo takie już życie bywa, że raz jest się na wozie, a raz pod wozem.

W książce splata się ze sobą kilka wątków, losy kilku osób, które spotykają się w Grecji. Ich role są bardzo różne, ale zawsze ktoś źle się czuje w swojej skórze, ktoś nie jest szczery, ktoś kogoś wykorzystuje, albo ma skamieniałe serce.

Pod gorącym, południowym słońcem dojrzewają oliwki, wino oraz uczucia. Nie tylko miłość, ale także poczucie własnej wartości. Priorytety ulegają przewartościowaniu.

Na główny plan wysuwa się Beata, owa pokojówka z przypadku i Jakub, którego nasze babcie określiłyby mianem żigolaka. No, żigolaka w nowym wcieleniu, bo owszem, pracuje i ma ambicje, ale postrzegany jest jako nałożnik szefowej. Ta rola go uwiera. "Spojrzała czujnie na Jakuba, a on jak zwykle poczuł się nieswojo, jakby ciągle był przymierzany do jakiejś tajemnej...