Earth Unaware

Okładka książki Earth Unaware Orson Scott Card, Aaron Johnston
Okładka książki Earth Unaware
Orson Scott CardAaron Johnston Wydawnictwo: Macmillan Cykl: Pierwsza wojna z Formidami (tom 1) fantasy, science fiction
Pierwsza wojna z Formidami (tom 1)
Macmillan
2013-04-01
2013-04-01
Ender Gra Endera science fiction

Okładka książki Przesilenie Orson Scott Card, Aaron Johnston
Przesilenie Orson Scott Card, A...
Okładka książki Arcydzieła. Najlepsze opowiadania science fiction stulecia Poul Anderson, Isaac Asimov, Terry Bisson, Ray Bradbury, Orson Scott Card, Arthur C. Clarke, John Crowley, George Alec Effinger, Harlan Ellison, William Gibson, James Patrick Kelly, Ursula K. Le Guin, George R.R. Martin, Larry Niven, Frederik Pohl, Theodore Sturgeon, Michael Swanwick, Harry Turtledove, Robert Charles Wilson
Arcydzieła. Na... Poul Anderson, Isaa...
Okładka książki Długa Ziemia Stephen Baxter, Terry Pratchett
Długa Ziemia Stephen Baxter, Ter...
Okładka książki Lovelock Orson Scott Card, Kathryn H. Kidd
Lovelock Orson Scott Card, K...

świetny wstęp i wyjaśnienie dla poprzedniego cyklu, bardzo zaciekawiła mnie końcówka więc szybciutko zabieram się za ciąg dalszy :)

Jest do dobra książka, fajnie wpisuje się w uniwersum. Kiedyś bardziej na mnie działało, dziś po przeczytaniu wielu sf, inaczej i spokojniej na nią patrze.

Oceniam jako sage. Zaczelam od gry endera. Nie moge przestac.

Oceniam jako sage. Zaczelam od gry endera. Nie moge przestac.

Mój powrót po latach do uniwersum Endera, okazał się nad wyraz udany. Prequel "Gry Endera" jest wciągający, od początku trzymający w napięciu i ma ciekawych bohaterów. Nie wiem ile wkładu O.S. Carda faktycznie jest w tej książce, ale wyraźnie czuje się jego styl i czyta się to równie dobrze jak inne jego tytuły. Zaraz zabieram się za kolejny tom :)

kocham twórczość tego gościa i co by mi nie wpadło w ręce i tak jest piękne!

kocham twórczość tego gościa i co by mi nie wpadło w ręce i tak jest piękne!

Świetna książka. Jak zwykle Carda bardzo dobrze się czyta. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

Świetne polityczne science-fiction. Orson Scott Card trzyma poziom Sagi o Enderze.

Chyba najlepsza ksiązka z cyklu wojen z Formidami.
Tajemniczy wróg pojawia się., zbliża, czeka się co będzie dalej :)

Chyba najlepsza ksiązka z cyklu wojen z Formidami.
Tajemniczy wróg pojawia się., zbliża, czeka się co będzie dalej :)

Bardzo dobry prequel słynnej "Gry Endera".
Przyjemnie wrócić do tego uniwersum, poznać je od innej strony i śledzić losy innych bohaterów.
Świat i kultura górników w Pasie Kuipera urzekające.

Bardzo dobry prequel słynnej "Gry Endera".
Świat i kultura górników w Pasie Kuipera urzekające.

Pokaż mimo tovideo - opinia

To już drugie moje podejście do tej książki, tym razem okazało się udane.

Zestawiając dwa odczucia przy każdorazowym czytaniu muszę stwierdzić, że sporo się różnią. Za pierwszym razem odłożyłam ją przed dotarciem do najciekawszej akcji. Jest technologia, kosmici i niedowierzanie ludzkości, że to się dzieje. Końcówka trzyma w napięciu i lekkim zdenerwowaniu a to mi się właśnie podoba.

Miły prequel, po którym mogę zabierać się za grę Endera.

To już drugie moje podejście do tej książki, tym razem okazało się udane.

• Orson Scott Card

Orson Scott Card W przededniu Zobacz więcej