Das Gottesgrab

Okładka książki Das Gottesgrab Will Adams
Okładka książki Das Gottesgrab
Will Adams Wydawnictwo: Weltbild Seria: Mystery Thriller kryminał, sensacja, thriller
Mystery Thriller
The Alexander Cipher
Weltbild
2010-01-01
2010-01-01
niemiecki

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Musiałam przeczytać coś w ramach przerwy od "poważnych tematów", a "Szyfr Aleksandra Wielkiego" nadał się idealnie. Czytało się szybko, akcja była wartka, historia w tle bardzo ciekawa.

Książka, którą szybko się czyta. Naprawdę nie sądziłem, że mnie tak wciągnie, zwłaszcza, że autora wczesniej nie znałem. Temat ciekawy, akcja szybka. Można się czegoś dowiedzieć i jednocześnie rozerwać czytając. Nie ma tu romansów i miłości, tylko archeologia i akcja. Polecam miłośnikom Cusslera, Berry'ego, Reilly'ego czy Rollinsa.

Uwielbiam takie książki.
Jest poszukiwacz skarbów pokroju Indiany Jonesa.
Są skarby, tajemnice i legendy.
Są piękne kobiety.
Są zbiry.
No i jest wartka akcja.
Świetny odmóżdżacz.
Polecam.

Uwielbiam takie książki.
Jest poszukiwacz skarbów pokroju Indiany Jonesa.
Są skarby, tajemnice i legendy.
Są piękne kobiety.
Są zbiry.
No i jest wartka akcja.
Świetny odmóżdżacz.
Polecam.

"Szyfr Aleksandra Wielkiego" jest pierwszą powieścią napisaną przez Willa Adamsa i to niestety się czuje. Pomysł na książkę może i był dobry, jednak wykonanie już mnie zupełnie nie przekonało. Nie wiem, czy to wina stylu autora, czy samej fabuły, ale w pewnym momencie zacząłem się gubić i zwyczajnie nudzić. Historia mogłaby być dość ciekawa, gdyby nie była opisana tak bezpłciowo. Moim zdaniem autor miał zbyt wiele pomysłów i zbyt szybko starał się je realizować. Główny bohater także nie przypadł mi do gustu, tak jak i zakończenie. Ogólnie nie polecam, choć nie jest to najgorsza powieść, jaką kiedykolwiek wydano.

Gdyby nie to, że dużo książek i filmów stworzono na podobnej konstrukcji (sprawny fizycznie mężczyzna biega po świecie z piękną kobietą i bandą oprychów na karku w celu rozwikłania wielkiej tajemnicy sprzed wielu lat),to można by ją bardziej pochwalić. Na pewno szybko i dobrze ją się czyta.
Lektura w sam raz, na wakacyjny, beztroski czas.
Nawet mi się zrymowało ;))

Lektura w sam raz, na wakacyjny, beztroski czas.
Nawet mi się zrymowało ;))

Wartka akcja z Aleksandrem Macedońskim w tle. Osadzenie akcji również interesujące i sprawiające, że czyta się jeszcze lepiej. Gdy będę miała okazję sięgnę po inne przygody Daniela Knoxa. Z chęcią zobaczyłabym ekranizację powieści. Idealna pozycja na 100% relaks mimo, że czasem adrenalina skacze!;)

Fajna. Ciekawa. Interesująca. Warto przeczytać.

Fajna. Ciekawa. Interesująca. Warto przeczytać.

Dość wartka akcja, ale bez zbytnich emocji

Dość wartka akcja, ale bez zbytnich emocji

Od czasów "Kodów" i "Demonów" autorstwa Dana Browna, mamy swego rodzaju wysyp książek tego typu. Czasem sam już nie wiem czy Ci wszyscy inni autorzy ispirowali się wyłącznie słynnymi dziełami wyżej wspomnianego pisarza czy też starali się stworzyć coś "swojego" bo czasem wychodziło z tego coś na serio wartego uwagi a czasem czytadło niezbyt interesujące, lekko mówiąc.

Na szczęście, tym razem bliżej jest tego pierwszego wyjścia bo to dobra książka. W sumie to sam nie wiem dlaczego sięgnąłem akurat po nią bo to raczej mało znany tytuł. Być może do takiego wyboru skłoniła mnie postać słynnego Aleksandra Macedońskiego. Tak czy inaczej, nie żałuje że było mi dane ją przeczytać.

Akcja książki dzieje szybko ale spójnie i dosyć logicznie. Wszystko dzieje się w jednym niemalże miejscu (Egipt) i bardzo dobrze że tak jest bo cała historia jest bardziej wiarygodna. Poza tym, nie ma takiego przekombinowania jak w podobnych powieściach. Takie "skakanie" z miejsca w miejsce bardzo mnie raziło np. u Jamesa Rollinsa. Tutaj na szczęście wszystko jest uporządkowane. Rozdziały są krótkie, więc czyta się lekko i przyjemnie.

Jak najbardziej na miejscu są tutaj porównania do przygód filmowego Indiany Jonesa. Akcja powieści przypomina nieco historie opowiedziane w filmach o słynnym archeologu. Oprócz tego, główny bohater powieści przypomina nieco Indy'ego. Niby awanturnik ale nie cofa się przed żadnym ryzykiem aby ratować innych i ma jakieś swoje zasady. Jak dla mnie to także plus bo od dziecka uwielbiałem filmy spod znaku Indiany Jonesa.

Ciekawe są również wątki historyczno - archeologiczne. Z książki można się dowiedzieć sporo ciekawostek na temat tytułowego Macedończyka, jakich zazwyczaj nie znajduje się w książkach naukowych. Historie dotyczące Aleksandra są dodatkowo opowiadane w bardzo interesujący sposób. Miłośnicy historii z pewnością nie powinni być zawiedzeni tą książką.

Na...

Przyjemnie się czytało. Czułam dynamikę w książce. Duży plus za opowiedzenie świetnej historii o poszukiwaniu ciała Aleksandra Wielkiego.

• Przygodowe
  • 2011