Agamemnon

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Biblioteka Polska
Αγαμέμνων
Oresteja
Andman

Tragiczne dzieje wodza Agamemnona z rodu Atrydów, zwycięzcy spod Troi. Pierwsza z trzech tragedii składających się na "Oresteję".

źródło opisu: własne

źródło okładki: własne

Renax | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

Znalazłam książkę w tradycyjnym, z roku 1864, tłumaczeniu Józefa Szujskiego. Przyznam się, że dla mnie było to tłumaczenie trudne. Dodatkowo napotkałam na inny mur: chodzi o to, ze odbiorcy starożytni znali mity i całą historię rodu Pelopidów, dla nas nowożytnych jest to już nieznana historia.
Na szczęście znalazłam rewelacyjny spektakl polskiego radia pt. 'Agamamnon', który się delektowałam. Prawdę mówiąc, tylko w celu zareklamowania go piszę niniejsze słowa.
8 gwiazdek za tragedię, bo opisuje ona ponadczasowe dylematy ludzkie.