9788320548013

U schyłku dnia to trzecia pozycja cyklu powieściowego, zatytułowanego Tryptyk powojenny. Akcja jej toczy się w latach 1982-96. Na wydarzenia tego okresu autor patrzy oczami bohatera książki, a także jego przyjaciół, z których jeden wraca wspomnieniami do grudnia 1981 roku... Ale głównym wątkiem powieści jest miłość. Ona dla jej bohatera jest najważniejsza. I ona prowadzi go po tamtych przełomowych latach, w drugiej ich połowie przeżytych w innej rzeczywistości, wolnej od wspomaganego czołgami reżimu, lecz dla wszystkich łaskawej.

Agata | 2015-12-30
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam