Z żabiej perspektywy. Pięć lat festiwalu Camerimage w Łodzi

Wydawnictwo: Piątek Trzynastego
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Pierwsza edycja festiwalu sztuki ruchomych obrazów CAMERIMAGE odbyła się w Toruniu 22-28 listopada 1993 roku. W 2000 roku festiwal przeniósł się do gościnnej Łodzi. Od tego czasu co roku - w pierwszą sobotę po Święcie Dziękczynienia - spotykają się na Camerimage setki twórców i miłośników filmu z różnych stron świata. Spotykają się, by przez tydzień o sobie rozmawiać. Książka "Z żabiej perspektywy" jest niezwykłym zapisem kilkudziesięciu takich rozmów, które przeprowadziły z wybitnymi artystami światowego kina Anna Świerkocka i Joanna Podolska. Czytając zebrane tu wypowiedzi, odczuwamy pasję i otwartość rozmówców - "znak towarowy" spotkań festiwalowy

źródło opisu: PIĄTEK TRZYNASTEGO Wydawnictwo, 2005

Jola | 2010-07-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2004 rok

Naprawdę polecam! Trzyma w napięciu, a od realistycznych opisów miałam gęsią skórkę.

Na półkach