Z notatnika oficera MO

Okładka książki Drogi w ciemności Tadeusz Brytan, Ryszard Kaczorowski, Romuald Łabanow, Edward Nowak (kryminolog), Jarosław Rulski, Waldemar Tygielski, Barbara Żukowska
Drogi w ciemności Tadeusz Brytan, Rys...
Okładka książki W imieniu prawa Zbigniew Bryczkowski, Ryszard Kaczorowski, Edward Nowak (kryminolog), Jarosław Rulski, Waldemar Tygielski, Barbara Żukowska
W imieniu prawa Zbigniew Bryczkowsk...

Okładka książki Sprawa pana X i inne Jacek Cieszewski, Andrzej Konieczny, Mirosław Kraszkiewicz, Wiktor Kryszczukajtis, Karol Madeja, Stanisław Sokołowski
Sprawa pana X ... Jacek Cieszewski, A...

Średnia. Walorem książki jest możliwość poznania autentycznych spraw kryminalnych , w większości morderstw z lat 1945-1975.
Milicyjne kulisy rozwiązywania zagadek tych mordów również ciekawe.

Milicyjne kulisy rozwiązywania zagadek tych mordów również ciekawe.

Podpisuje się pod wcześniejszą opinią Jarosława, "Z notatnika oficera MO" to zbiór zbeletryzowanych historii kryminalnych z czasów PRL-bardzo interesująca lektura która przybliża nam ten okres w historii Polski.
Mamy walkę z "bandami ", zbrodnie z chęci zysku a nawet szpiegów z RFN polecam przeczytać jako ciekawostkę.

Czytelnicza ciekawostka i niespodzianka zarazem. Książka ta leżała na jednej z półek długo i czekała na swoją kolej. Długi majowy weekend to idealny czas na nowe wyzwania w lekturach. Ta książka bardzo dobrze wypełniła mi część tegoż leniwego czasu.
To w zasadzie zbiór opowiadań-relacji oficera Milicji Obywatelskiej z krótkim tekstem wstępnym. Takich opowiadanek jest aż dwadzieścia jeden. Krótkie są i różnej treści oraz jakości. Jedne świetne, inne dość przeciętne. Podobały mi się w różnym stopniu. Całość jest jednak warta uwagi i można z nią spędzić niejedną interesującą chwilę literacką. Warty przychylnej oceny pomysł na książkę i wykonanie całkiem niezłe, nawet więcej niż dobre w ogólnym rozrachunku. Można się przyczepić tego i owego, czasem irytuje zbędna porcja wplecionej polityki, miejscami trąci myszką, tu i ówdzie niedopracowana. Nie jest to książka wybitna lub rewelacyjna. Jest jednak na dość wysokim poziomie i dostarczyła mi wielu wrażeń oraz chętnie przewracałem kolejne jej strony i z zaciekawieniem czytałem kolejne akapity.
Oceniając dzieło ogólnie, całościowo - przyznaję aż 7/10. Po jej lekturze nie jestem zawiedziony i dobrze zrobiłem biorąc ją do ręki. To wyłuszczone w tej opinii zadowolenie objawia się właśnie wyżej wymienioną oceną w postaci siedmiu gwiazdek.

• 1993
  • Sprzedam-Zamienie-Oddam