Wyprawy krzyżowe. Francuzi

Seria: Wyprawy krzyżowe
Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Książka ukazuje udział Francuzów w krucjatach. To oni spośród narodów europejskich najliczniej brali udział w wyprawach do Ziemi Świętej, oni też tworzyli podstawowy zrąb społeczeństwa chrześcijańskiego Królestwa Jerozolimskiego. Ich wysiłek przez dwa stulecia podtrzymywał przy życiu słabnące królestwo. Francuzi walczyli nie tylko w krucjatach na terenie Palestyny. Podobny status uzyskały od papiestwa wyprawy przeciwko albigensom (katarom) w południowej Francji. Monografia zapoznaje czytelnika z wojskowością Europy i Orientu doby rozkwitu średniowiecza.

kono123 | 2015-10-21
zyraFFa | 2014-10-25