Dwa sztandary. Rzecz o powstaniu e getcie warszawskim

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Jasne postawienie kwestii udziału Żydowskiego Związku Wojskowego w powstaniu oraz zgromadzenie wielu interesujących, a potwierdzających to materiałów sprawia, że książka warta jest publikacji i poddania ocenie zarówno specjalistów, jak i szerszego grona czytelników zainteresowanych przedstawionymi przez autora z pisarską swadą wydarzeniami.

Albercik | 2015-01-26

Książka bardzo ważna, ponieważ traktuje o ludziach,o których wielu Żydów nie chce pamiętać dlaczego...ponieważ burzy pewne budowane od lat stereotypy na temat powstania... "Dwa sztandary" przypominają, że w getcie, nim pojawił się ŻOB, działał Żydowski Związek Wojskowy, który współdziałał z AK. Marian Apfelbaum przypomina zapomniany epizod wywieszenia dwóch flag - biało czerwonej i biało niebieskiej (żydowskiej).

| 2012-11-18
Na półkach