113 dań siostry Anastazji. Potrawy jarskie i ryby

Seria: Kuchnia siostry Anastazji
Wydawnictwo: WAM
Marta

Siostra Anastazja, autorka kulinarnych bestsellerów, tym razem przygotowała przepisy dla miłośników zup, dań jarskich i ryb. Zupa z kalarepki, gulasz z soczewicy, kotlety z fasoli czy zapiekanka z cukinii i sera to tylko kilka wybranych ze 113 zawartych w książce przepysznych propozycji. Daj się uwieść tradycyjnemu smakowi, skorzystaj z porad i przepisów Siostry Anastazji. Siostra Anastazja...

Siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej od lat łączy swoje powołanie z zamiłowaniem do pieczenia i gotowania. Otrzymała wiele nagród, w tym Nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich. Znana jest także za granicą. Mimo wielkiego sukcesu pozostaje osobą skromną, dla której najważniejsza jest modlitwa i praca.

źródło opisu: http://www.wydawnictwowam.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl

Anna | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Siostra Anastazja Pustelnik pt. ''113 Dań Siostry Anastazji – Potrawy jarskie i ryby'' przedstawia dania proste, które są również przeznaczone dla osób, które są smakoszami zup, dań jarskich i ryb.

Książka ''113 Dań Siostry Anastazji – Potrawy jarskie i ryby'' spełnia oczekiwania kulinarne czytelnika pod każdym względem.

Ksiądz Stanisław Groń zachwala sobie kuchnię Siostry Anastazji, ponieważ uważa, że jej gotowanie jest darem z niebios. Chciałby jej nadać fikcyjny order za jej zasługi w dziedzinie kulinarni.

Siostra Anastazja udziela 12 porad dotyczących sposobu gotowania warzyw, podawania zup, podawania pieczywa, zdradza, jakie mamy rodzaje zup, jak gotować kluski ziemniaczane, omlety, nie zdradza jedynie sekretów związanych z rodzajami tłuszczu.

Potrawy jarskie i ryby

Książka ''113 Dań Siostry Anastazji – Potrawy jarskie i ryb'' składa z następujących potraw: Botwinka, Bób z grzybami, Bób zapiekany z czosnkiem, Brukselka smażona w cieście, Bulion warzywny, Chłodnik...

Marta | 2014-09-04
Na półkach: Przeczytane, My Precious!, 2014
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Nie lubię jeść mięsa. Moje wyznanie nie jest żadnym wegetariańskim manifestem, ale stwierdzeniem faktu. Z mojej strony to raczej wybrzydzanie, a nie ideologia, którą się kieruję, bo zwyczajnie dania bezmięsne smakują mi bardziej. W najnowszej książce kucharskiej siostry Anastazji Pustelnik znajdują się przepisy na dania jarskie, czyli dokładnie takie jak lubię najbardziej.

Jak to zwykle u siostry Anastazji bywa, na początku znajduje się garść dobrych rad, dla tych, którzy w kuchni czują się niepewni, lub są zbyt roztargnieni, żeby zawracać sobie głowę takimi drobnostkami (łączę w sobie oba przypadki). Każdy przepis oznaczony został zgodnie z trzystopniową skalą trudności. Pocieszające jest to, że dań wymagających zaawansowanych umiejętności jest zaledwie kilka, więc mogę korzystać z kuchni bez obaw, że stworzę zagrożenie Anastazja Pustelnik dla siebie i innych. W ośmiu rozdziałach znajdziemy wypróbowane przepisy na zupy, kluseczki, pierożki, makarony, kotleciki, zapiekanki i tym...