Oceany. Pod lupą

Grażyna Winiarska
ocean
flora i fauna
Strzelba

Większą część powierzchni Ziemii pokrywają oceany. Zamieszkuje je ponad półtora miliona gatunków żywych stworzeń. Ta niezwykle bogata w ilustracje i informacje księga zabierze małych badaczy głębin w fascynującą podróż. Poznają tętniące życiem ciepłe rafy koralowe, zanurzą się w strefę mroku, gdzie tylko miejscami jarzy się nikłe światełko, którym drapieżniki wabią swe ofiary. Treść książki...

Treść książki zawiera fachowe słownictwo przedstawione w przystępnej, wyjaśniającej formie. Wszystkie hasła opatrzone są niezwykle dokładnymi ilustracjami. Karty książki mają wewnętrzne, wysuwane ilustracje z dodatkowymi informacjami. Poszczególne obrazki są otwierane i dzięki temu można przyjrzeć się z bliska zębom rekina lub obejrzeć świecących ciała mieszkańców głębin.

Bardzo atrakcyjnym i niezbędnym elementem książki jest dołączona do niej lupa, dzięki której jeszcze lepiej można przyjrzeć się wskazanym, wyjątkowym zjawiskom w królestwie oceanu.

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga, 2012

źródło okładki: gwfoksal.pl