Okładka książki Projektowanie stron internetowych. Przewodnik dla początkujących webmasterów po HTML5, CSS3 i grafice. Wydanie IV Jennifer Niederst Robbins
Jennifer Niederst Robbins Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Learning Web Design: A Beginner's Guide to HTML, CSS, JavaScript, and Web Graphics
Helion
2014-02-17
2014-02-17
Wojciech Moch, Aleksander Lamża
IT HTML5 CSS3 projektowanie stron WWW

Zdecydowanie polecam dla początkujących webmasterów!
Przejrzyste i jasno opisane podstawy dla chcących zgłębić wiedzę. Pozycja przeznaczona dla tych, dla których tworzenie stron internetowych to nie tylko pasja ale również zawodowa konieczność zmiany zawodowej drogi na ten właśnie kierunek. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kodowaniem stron to zdecydowanie dobry start - niemniej wyłącznie praktyka i popełnianie błędów zarówno przy projektowaniu jak i tworzeniu stron doprowadzą Cię do celu ;)

Zdecydowanie polecam dla początkujących webmasterów!

Bardzo żałuję, że książka nie jest bardziej aktualna, bo napisana jest świetnie i dużo wyjaśnia, ale niestety brakuje w niej wiedzy o najnowszych technologiach. Oczywiście tworzenia stron nie da się nauczyć z podręcznika, ale mimo to uważam tę książkę za wartościową, ponieważ skutecznie porządkuje i uzupełnia zdobytą już wiedzę praktyczną i zwraca uwagę na niuanse HTML i CSS. Rozdział o JavaScript jest taki sobie, podobnie jak ostatnia część o grafice. Ale działy poświęcone HTML i CSS, które stanowią większość książki, są naprawdę pomocne. Trudno mi powiedzieć, czy jest sens czytać w 2020 roku podręcznik z 2014, pewnie nie bardzo, ale mi nie zaszkodziło i cieszę się, że przeczytałam tę książkę.

Oczywiście są to podstawy podstaw i to sprzed kilku lat, ale jako takie sprawdzają się idealnie. Nie ma w tym wydaniu html5 i css3 - lekko jedynie wspomniane są na tamten czas dopiero przyszłe standardy, ale wiadomo że trzeba mieć solidne podstawy i w tym segmencie ta książka pasuje jak ulał. Jennifer Robbins w większości swoich wywodów prowadzi czytelnika za rękę, ma fajny styl pisania związany z ciągłym kontaktem z czytelnikiem, ale to laikowi naprawdę dobrze robi. Łatwo i przystępnie wytłuszcza problem od początku do końca, nie zniechęca, a wręcz zachęca do pogłębiania tematu. Polecam!

Wybitna pozycja. Autorka przekazuje solidne podstawy w taki sposób, że po lekturze tej książki czytelnik jest zainspirowany do dalszej nauki. Właściwie nie znalazłem wad.
Zwarte, ale jasno opisane rozdziały, czytelny układ każdej strony, ćwiczenia utrwalające, schematy oraz porady czy odnośniki do artykułów branżowych.
Zagadnienia omawiane przez autorkę są aktualne, jest kilka literówek, ale takich, które jedynie pobudzają do myślenia a nie wpływają na odbiór rozdziału/podrozdziału.
Jeśli nie pisałeś nigdy nic w HTML5 i CSS'ie to na pewno pozycja dla Ciebie i nie będziesz żałował wydanych pieniędzy.
Jeśli nie jesteś początkującym i już coś czytałeś... Zastanowiłbym się dwa razy. To mogą być stracone pieniądze.

Zagadnienia omawiane przez autorkę są aktualne, jest...

• Informatyka
  • Programowanie i design