Germania 1947 Zwycięstwo Trzeciej Rzeszy

Wydawnictwo: Wydawnictwo WIS-2
III Rzesza, II Wojna Światowa
adin

Powieść sensacyjna ukazująca II wojnę światową, w której Niemcom udaje się dokonać zwrotu, dającego im zwycięstwo dzięki użyciu arsenału "cudownej broni". Szalony plan budowy "Nowego Świata" Hitlera staje się rzeczywistością. Atutem książki jest oparcie fabuły na rzeczywistych, choć mało znanych, planach niemieckich.

źródło opisu: http://odk.pl/germania-1947,22361.html

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Logun | 2017-02-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 24 lutego 2017

Jak mawia stare porzekadło nie ocenia się książki po okładce ... A ta tu jest wyjątkowo mierna. Ale, że sama tematyka historii alternatywnej zawsze mnie ciekawiła, a nowatorskie bronie i technologie z III Rzeszy zawsze budziły we mnie nie zdrowe zainteresowanie, postanowiłem sięgnąć po tą pozycję. I szczerze przyznam, że byłem całkiem miło zaskoczony. Akcja toczy się szybko, wszystko rzeczywiście ma jakieś oparcie w bazie historycznej, przynajmniej jeżeli chodzi o uzbrojenie i ewentualne jego zastosowanie. Na wiele rzeczy trzeba jednak przymknąć oko: wszystkie prototypy działają bez większego problemu, Niemcy też jakimś cudem znajdują paliwo żeby je napędzać (a były z tym duże problemy), odwet aliantów, po kolejnych atakach jest mocno nieudolny, a wszystkie projekty udaje utrzymać w tajemnicy do samego ich zastosowania. Największy problem jak dla mnie do dodanie wątku paranormalnego, ja wiem, że trochę mistyki to w niektóre działania SS i Himmlera się świetnie wpisuje, ale...

siwy244 | 2017-05-13
Przeczytana: 08 lipca 2018