Orły Rzymu. Księga 2

Les aigles de Rome
rzym, komiks, gladiatorzy
komiksy
Dąbek

Drugi tom cyklu przygodowo-historycznego osadzonego w realiach Imperium Rzymskiego.

Scenarzystą i rysownikiem serii jest kultowy już twórca Enrico Marini, znany z takich bestsellerów komiksowych jak Drapieżcy, Skorpion czy Cygan.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/orly-rzymu/2

źródło okładki: http://images.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/orly-rz...»

yodapl | 2015-12-30
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, 2015
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Przygód Markusa i Armeniusa ciąg dalszy.
Od drugiego tomu oczekiwałem intryg na miarę "Gry o Tron"; na taką skalę ich nie dostałem, ale jednak było dość ciekawie. Markus, do tej pory traktujący kobiety i przy okazji wszystkich innych władczo i obcesowo, zakochuje się w dziewczynie z jednej z lepszych partii Rzymu. Dziwnym nie jest fakt, że jego uczucie rozsierdzi wiele osób z przesiąkniętego obłudą i intrygami szczytu rzymskiej śmietanki. Jego brat w boju, Arminius, również poczuje się dotknięty - nasi bohaterowie stali przed szansą na wielką karierę.
Akcja drugiego tomu notuje niezły przeskok - na jednej stronie przedstawia nam się skrót wydarzeń z pięciu lat, w dodatku wydarzeń niezwykle ważnych dla całego Rzymu. Taki zabieg nigdy mnie nie przekonuje; wydaje się to leniwe, napisać "5 lat później" i przedstawić wydarzenia jak z notki w Wikipedii... Przynajmniej kolejny tom znów został świetnie zteasowany.
Wciąż mamy tu mnóstwo rubasznego seksu i rzymskiej obłudy. Świetne...

Endriux | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Tom drugi jest odrobinę słabszy ale wciąż trzyma poziom. Autor na pierwszy plan wysuwa postać Marka ale jest to zdecydowanie ciekawsza postać z dwójki bohaterów. Więcej spisków i zwrotów akcji. Graficznie wciąż mistrzostwo świata.

Tomek | 2018-06-03
Na półkach: Komiks, Przeczytane, Posiadam