Powstanie Warszawskie

Świat Książki
2014-05-31
2009-01-01
Powstanie Warszawskie historia Polski II wojna światowa

Bardzo dobra książka ukazująca powstanie takim jakie było. Prezentuje pogląd jedyny i słuszny nie tylko na powstanie ale także na wojnę i świat, pogląd w obecnych czasach nie akceptowalny i nie przyswajalny przez większość narodu. Mianowicie świat nie był i nie jest czarno-biały a ludzie nie kierują się wyłącznie logiką i czystą kalkulacją ale mają jeszcze serce, honor, poczucie obowiązku, nastrój czy inne emocje. Z perspektywy czasu każde działanie jest oceniane inaczej. Książka doskonale ukazuje przyczyny, przebieg i skutki powstania oraz zawiera sporo materiałów ściśle historycznych jak rozkazy czy przydział odznaczeń. Te dodatkowe zawartości pozwalają zachować pamięć i bronią przed próbami zmian historii ale dodają objętości nie potrzebnej zwykłemu czytelnikowi. Książka zawiera również masę powtórzeń oraz mapy załączone nie są na tyle szczegółowe aby czytelnik mógł śledzić wydarzenia zgodnie ze szczegółowym opisem.

Ksiązka ogromnie cenna dla historyków dla zwykłego czytelnika cięzka do przebrniecia. kronikarsie zapisy rozmów z radiostacji itd

Porządny zbiór wiadomości i rozważań o powstaniu, wzbogacony zdjęciami i wykresami. Napisane w sposób jak najbardziej przystępny, nie trąci ani zbytnim rozczuleniem przez pisanie przez powstańca, ani "naukowością".

Praktycznie większość tekstu znalazła się książce "1859 dnia Warszawy". Jeżeli interesuje cię tylko Powstanie warszawskie to jest to ciekawa książka. Jeżeli chcesz mieć pełniejszy obraz tego co się działo w Warszawie oczami autora zajrzyj do "1859 dni ..."

Kompendium wiedzy o Powstaniu Warszawskim, zawiera nie tylko dokładny opis przebiegu powstania dzień po dniu ale także liczne dodatki, bogato udokumentowana, stanowi jedną z najważniejszych i najrzetelniejszych pozycji poświęconych Powstaniu.

Bardzo dobra książka, idealnie nadała się do mojej pracy licencjackiej. Jak ktoś lubi tematykę wojenną, a zwłaszcza Powstanie Warszawskie, to polecam.

Po tym ile jak na razie przeczytałem,polecał bym ją tylko pasjonata tematyki,innych może nudzić,gdyż książkę ciężko się czyta.
Znalazłem wiele pomyłek wydruku.Dla entuzjastów tematyki polecam

Znalazłem wiele pomyłek wydruku.Dla entuzjastów tematyki polecam

Porównanie:
Stonki zrzucane przez Amerykanów, aby zniszczyć uprawy Polaków.

Porównanie:
Stonki zrzucane przez Amerykanów, aby zniszczyć uprawy Polaków.

• II wojna światowa
  • historia