Pan Bóg ma poczucie humoru

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Matka Teresa mówiła: Radość jest osią naszego życia religijnego. Człowiek wierzący, pełen radości, jest jak słońce dla swojej wspólnoty. Radość to również oznaka szlachetności. Bardzo często skrywa ona życie pełne poświęcenia. Ci, którzy posiedli dar radości, osiągną wyżyny doskonałości.

kubax84 | 2015-05-11
Przeczytana: 2015 rok

Pan Bóg ma poczucie humoru. To zadanie trzeba postawić na początku tej krótkiej notki, gdyż jest ono odpowiedzią na pytanie zawarte w tytule owego niesamowicie miłego w odbiorze zbiorku dowcipów i anegdotek o Bogu, zakonnikach i księżach.

Niech nikt czytający te słowa nie odwróci się z niesmakiem, że niby z takich rzeczy nie powinno się żartować. To nieprawda, co autorzy podkreślają już na wstępie - Relacja z Bogiem opiera się na miłości, która to rodzi radość i w konsekwencji śmiech. Nie da się żyć po Bożemu i nie odczuwać radości.

A jeśli ten śmiech spowodowany zostanie czytaniem dobrych historyjek o przygodach dzielnych mnichów i ich problemach (częsty motyw w tym tomiku), a także o ich kontaktach z Panem, to tym lepiej! Jeżeli kogoś nie przekonałem, niech wie, że kawały o Bogu opowiadali sobie i święci. Koniec. Polecam.

joosowa | 2011-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2011