Słownik wydarzeń historycznych

Wydawnictwo: Astrum
historyczna

Czy wiesz, co przyniósł Polsce pokój w Tylży? Czy potrafisz powiedzieć, kiedy wybuchło powstanie Spartakusa? Wyjaśnisz, dlaczego doszło do schizmy wschodniej? Jeśli egzamin tuż-tuż, a Ty masz jeszcze pewne braki w swym zasobie wiedzy, warto zajrzeć do Słownika wydarzeń historycznych. Autorka zwięźle, ale dokładnie omówiła w nim najważniejsze fakty z dziejów naszego kraju i świata. Opisała przyczyny, przebieg i skutki wielu przede wszystkim politycznych wydarzeń od starożytności po czasy współczesne. Całość materiału podzieliła na epoki, a w ich obrębie hasła uporządkowała alfabetycznie, uzupełniając wszystko szczegółowym spisem treści, co bardzo ułatwia korzystanie z książki. Z tym podręcznikiem każda klasówka czy zaliczenie stanie się pestką! Miej też na względzie, że przygotowujemy dla Ciebie również Słownik dat historycznych i Słownik postaci historycznych! Okładka: twarda; Rok wydania: 2001;