Starożytna Grecja

historyczna

Dla Europy pojawienie się starożytnych Greków przed trzema tysiącami lat w niewielkim, silnie rozczłonkowanym kraju zwanym Helladą było prawdziwym uśmiechem losu. Z ich dorobku korzystał cały świat. Kto wie, gdzie znajdowalibyśmy się dzisiaj, gdyby nie greccy poeci, artyści, budowniczowie, lekarze i myśliciele? Autor, wybitny znawca starożytności ze swadą i naukowym zacięciem pisze o tym, co uczyniło małą Helladę tak wielką.

MaciekXDomi | 2012-12-22
Chaoticreader | 2016-04-11