Księżyc nad Soho

Okładka książki Księżyc nad Soho Ben Aaronovitch
Okładka książki Księżyc nad Soho
Ben Aaronovitch Wydawnictwo: Mag Cykl: Peter Grant (tom 2) fantasy, science fiction
Peter Grant (tom 2)
Moon Over Soho
Mag
2014-07-11
2014-07-11
Małgorzata Strzelec
fantastyka literatura brytyjska literatura XXI wieku fantasy

Urocza książka. Autor się rozwija a Londyn jest równoprawnym bohaterem. Jest tu jednocześnie pewna nostalgiczna gorycz i brak pełnego happy endu. No jest Jazz. Dla wielbicieli urban fantasy to lektura obowiązkowa.

Oczko wyżej niż poprzednia, ale to nadal po prostu nieco lepszy średniak.

Oczko wyżej niż poprzednia, ale to nadal po prostu nieco lepszy średniak.

Sama nie wiem czy bardziej lubię Petera, czy bardziej mnie wkurza. Tzn wnerwia mnie zawsze kiedy na horyzoncie pojawia się piękna kobieta - strasznie mu to spowalnia szare komórki (całe szczęście nie wyłącza całkowicie, ale i tak miałam ochotę szturchnąć go czasem, bo hej! to podejrzana! zapnij spodnie!).
Na pewno przeczytam kolejną, bo stoi na półce, ale nie prędko się zabiorę

Na pewno przeczytam kolejną, bo stoi na półce, ale nie prędko się...

Akcja się rozwija z przyjemnością sięgam po część trzecią🙃🙂🙃

Akcja się rozwija z przyjemnością sięgam po część trzecią🙃🙂🙃

Czytałam, bo była to kontynuacja powieści, która mnie wciągnęła. Trochę się dłużyło. Odkładałam i wracałam do niej kilka razy. Ale wracałam, nie porzuciłam na zawsze, bo zła nie była.

Podobala mi sie. Wciagnela mnie tak samo jak pierwszy tom. Podoba mi sie, ze pojawily sie nowe postacie, nowa afera, nowa zagadka do rozwiazania. Zupelnie nowa sprawa. A na samym koncu dochodzi jeszcze jeden zaskakujacy element. ;)
Zdecydowanie polecam. Z checia chwyce tez za trzecia powiesc o przygodach Petera Granta. :)

Drugi tom przygód Petera Granta. Wraca Londyn, czarodzieje i magia, a dodatkowo pojawia się jazz. Wszystko okraszone angielskim humorem i odrobiną erotyki
Dla mnie bomba.

Dla mnie bomba.

Peter nadal dopiero zaczyna naukę na czarodzieja, i oczywiście popełnia mnóstwo błędów :)

Tym czasem jakaś nieznana siła morduje londyńskich jazzmanów - sprawa zdecydowanie dla naszego posterunkowego ;)

Zapowiedziany, ale przyjemny zwrot akcji w końcówce książki.

Dwa duże plusy:
- "angielskość" dialogów pomiędzy postaciami - Anglicy są okropni jeśli chodzi o wyrażanie uczuć i poglądów :D
- jeśli Mama mówi, że wasza dziewczyna to wiedźma, to albo przesadza, albo ma rację :D

Polecam!

Zapowiedziany, ale przyjemny zwrot akcji w końcówce książki.

Dwa duże plusy:

Czytane w oryginale.
Dobre, choć moim zdaniem odrobinę słabsza od pierwszego tomu.

Czytane w oryginale.
Dobre, choć moim zdaniem odrobinę słabsza od pierwszego tomu.

Pierwszy tom był fajny, ten chyba jeszcze lepszy. Interesujący i dający się lubić bohaterowie, wciągająca fabuła, a wykreowany świat bardzo fajnie skonstruowany. Zdecydowanie polecam i idę szukać trzeciego tomu.

• Kryminał