Procesy integracyjne w Europie po II wojnie światowej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
8373220267
historyczna

Niniejsza książka dostarcza usystematyzowanej wiedzy o procesach integracyjnych. Zawartość merytoryczna opracowania przekonuje, że Autorka potrafi umiejętnie porządkować wiedzę z punktu widzenia ujęć syntezujących oraz analityczno egzemplifikujących założenia teoretyczne. Wyważone proporcje w tym zakresie czynią prezentowany wykład interesującym nie tylko faktograficznie, ale też i interpretacyjnie, co jest istotnym argumentem zachęcającym do rozpoznawania idei i rzeczywistości tworzenia Unii Europejskiej. Wartość poznawcza pracy polega na wyraźnym określeniu, w czym zawierają się procesy integracji i dezintegracji życia społeczno politycznego i gospodarczego, jakie są ich konsekwencje, jakie są skutki w krótkim i długim horyzoncie czasowym. Odnosząc integrację do ujęcia w czasie i przestrzeni w prezentacji genezy, Autorka podkreśla i przekonuje, jak ważna jest integracja w Europie po II wojnie światowej. Jej wyzwaniem i powołaniem jest ład pokojowy oraz harmonijny rozwój społeczno ekonomiczny i polityczny kontynentu i świata.

Nina | 2011-03-23
Na półkach: 2011 Rok, Przeczytane