Kościuszko, Pułaski i inni

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

W porównaniu z tysiące lat liczącymi dziajami Grecji czy Indii, czy nawet z dziesięciowiekowym istnieniem państwa polskiego, Stany Zjednoczone są krajem młodym: mają przecież ponad 200 lat. W książce tej autor zastanawia się nad związkami Polaków z Ameryką. Właśnie z Ameryką, a nie tylko ze Stanami Zjednoczonymi. Bowiem nasi rodacy znaleźli się na drugiej półkuli i uczestniczyli w akcji osadniczej na nowo odkrytym kontynencie o półtora wieku wcześniej, nim Stany Zjednoczone powstały. Książka opowiada o tych wydarzeniach, które sprawiły, że na mapie świata pojawiło się nowe państwo, i o udziale, jaki mieli w nich Polacy, a głównie Tadeusz Kościuszko i Kazimierz Pułaski. Jest to opowieść o pierwszych Polakach w Ameryce i historia udziału naszych rodaków w walce o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Milijon | 2013-12-29
geno1916 | 2013-10-08